T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2015/847 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Uzun Kıraç Mevkii, 1685 Ada 7 Parsel sayılı, Arsa ana taşınmaz niteliğindeki, 405,00 m² yüzölçümlü taşınmazın konut niteliğindeki 3. Kat, 156/516 arsa paylı, 3 nolu bağımsız bölümü. Dosya içerisindeki satışa esas alınan bilirkişi raporunda " Taşınmaz her türlü belediye ve medeni hizmetlerden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı betonarma bir yapı bulunmaktadır. Yapı ile ilgili olarak kat irtifak tesisi kurulmuş olup söz konusu taşınmaz 3. katta bulunan 3 bağımsız bölüm nolu konuttur. 180,00 m² brüt inşaat alanına, 145,00 net inşaat alanına sahiptir. Üç oda, bir salon, bir mutfak, bir banyo, bir wc ve girişten oluşmaktadır. Yer döşemeleri laminant kaplama, iç duvarlar plastik-saten alçı boyalı, ıslak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplama, iç kapıları ahşap doğrama, giriş kapısı çelik doğrama, pencereleri plastik doğramadır. Kaloriferli bir dairedir." denilmektedir.

Adresi                          : Kızılcaoba Mahallesi, Türbe Sok. Elbistan / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü                   : Ana taşınmaz 405,00 m² olup, satışa konu bağımsız bölümün bilirkişi raporundabrüt 180,00 m², net 145,00 m² inşaat alanına sahip olduğu belirtilmiştir.

Arsa Payı                     : 156/516

İmar Durumu                : Elbistan Belediye Başkanlığı'nın 09/05/2016 tarih 4743 sayılı yazısında "Taşınmaz belediye mücavir alan sınırları içinde, 1/1000'lik uygulama imar planında olup, planda E= 1,00 inşaaat yoğunluğuna sahiptir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır." denilmektedir.

Kıymeti                        : 162.000,00 TL

KDV Oranı                   : %1

Kaydındaki Şerhler       : Yönetim Planı:08/05/2013

1. Satış Günü               : 26/07/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü               : 23/08/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi

Birinci Artırma İçin       : 06/07/2016 - 25/07/2016

İkinci Artırma İçin         : 31/07/2016 - 22/08/2016

Satış Yeri                     : Ceyhan Mahallesi, Dulkadiroğlu Cad. Çizgi İş Merkezi No: 29 K:2/6(Elbistan İcra Müdürlüğü Kalemi) Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (teminat) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, % 1 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Elbistan İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Elbistan Şubesi nezdinde bulunan TR84 0001 5001 5800 7290 4950 53 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/847 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvuralarabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,

Tebliğ ve ilan olunur.28/05/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın: 348533


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1