T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ
 T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2015/7174 ESAS

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup:

Elektronik ortamda ve ihale günü teklif vererek artırmaya katılacakların 5.200,00 TL teminat göstermeleri lazımdır. Bu taşınır üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı (Alacaklı olduğunu ve alacak tutarını gösteren ilgili icra dairesinden alınmış imzalı ve mühürlü belge sunması halinde) yukarıda yazılı teminat tutarında ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50'sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, mahcuzun satış bedeli üzerinden aşağıda belirtilen oranda KDV.'nin alıcıya ait olacağı ve satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; ihaleye iştirak etmek isteyenlerin şartname münderecatını okumuş ve yazılı şartları kabul etmiş sayılacakları; fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.

1. İhale Tarihi   : 08/03/2016 günü, saat 14:00 - 14:05 arası.

2. İhale Tarihi   : 29/03/2016 günü, saat 14:00 - 14:05 arası.

İhale Yeri         : BAY-ER YEDİEMİN OTOPARKI ORHANGAZİ MAH. TERMİK CAD. NO:112/A ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

No        Takdir Edilen Değeri TL.          Adedi   KDV     Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri)

1          26.000,00                                 1          %1       33D3099 Plakalı, 2010 Model, CHEVROLET Marka, CRUZE 1.6 MT5 Tipli, KL1JF69E9AK612525 Sasi No'lu, Yakıt Tipi Benzin&Lpg, Vites Tipi Manuel, Kasa Tipi Sedan, Motor Gücü 109HP, Rengi Gri, Satışa esas dosya içinde yer alan 29/12/2015 tarihli oto ekpertiz bilirkişi raporunda "Aracın hali hazır durumunda gözle görünür olarak, aracın silgi kolu kırık, sol ön kapı içten açma kolu kırık ve ön güneşlikler yok, motorda yağ kaçakları var, aküde elektrik olmadığından araç çalıştırılıp motor kontrolü yapılamamıştır. Aracın boya kontrolü elektronik boya ölçüm cihazı ile yapıldığından aracın sağ ön kapı, sağ arka kapı, sağ arka çamurluk, sol ön kapı, sol arka kapı, sol arka çamurluk boyalı, ayrıca aracın sağ stop lambası kırık olduğu tespit edilmiştir. Aracın lastiklerinin sağlam olduğu ve ömrünü tamamlamamış olduğu görüldü" denilmektedir. Km' si 160593

(İKK m.114/1, 114/3)

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 63’e karşılık gelmektedir.

Basın: 252806


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110

banner1