T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2015/456 TLMT.
T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2015/456 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İli, Ekinözü İlçesi, Ekinözü Mah. Kabaktepe Mevkii, 5039 Parsel No' da kayıtlı ''Arsa'' vasıflı taşınmaz. (Üzerindeki betonarme yapı tapuda kayıtlı değildir, arsa vasıflı taşınmaz üzerindeki yapı ile birlikte bir bütün olarak satılacaktır.)

Tapu kaydına göre ''Arsa'' vasıflı taşınmazın satışına esas dosya içinde yer alan 31/08/2015 havale tarihli bilirkişi raporunda '' Ekinözü İlçesi 5039 nolu parsel arsa vasfında olup, 477 m2 yüzölçüme sahiptir. Her türlü belediye ve medeni hizmetlerden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde bodrum+iki katlı betonarme bir yapı bulunmaktadır. Yapı incelendiğinde zemin kat yaklaşık 150 m2, 1. kat ise yaklaşık olarak 170 m2 alana sahiptir. Bodrum kat odunluk, kömürlük, zemin ve 1. kat tek daire, toplam 2 daireden oluşmaktadır. Söz konusu dairelerden zemin kat 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, ve girişten, 1. kat ise 4 oda 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ve girişten oluşmaktadır. Dairelerin yer döşemesi odalar laminant parke, iç duvarlar plastik boyalı, iç kapılar ahşap, pencelere PVC, ıslak hacimler tavana kadar fayans kaplamadır. Binanın dış cephesi sıvalı, boyalıdır, üzeri renkli çinko ile kaplıdır.'' denilmektedir.

Adresi                          : Kahramanmaraş İli, Ekinözü İlçesi, Ekinözü Mah. Kabaktepe Mevkii

Yüzölçümü                   : 477 m2  (Tapuda kayıtlı arsa yüzölçümü)

Hissesi                        : Tam

İmar Durumu                : Ekinözü Belediye Başkanlığının 26/01/2015 tarih ve M.46.6EKİ-11-(25/30) sayılı yazısına göre 5039 parsel nolu taşınmaz yola sıfır cepheli, KAKS (Kat adedi sayısı) Ayrık Nizam 3 Kat, TAKS (Taban alanı kat sayısı) 0,40 (1,20) konut alanı olarak tahsis edilmiştir.  

Kıymeti                        : 240.700,00 TL (Üzerindeki betonarme yapı ve çeşitli meyve ağaçları ile birlikte takdir edilen toplam değeri.)

KDV Oranı                   : %18

Kaydındaki Şerhler       : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 15/06/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü               : 13/07/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri                     : Elbistan İcra Müdürlüğü Ceyhan Mah. Dulkadiroğlu Cad. Çizgi İş Merkezi No: 29 Kat:2 No:6 Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi

Birinci Artırma İçin       : 26/05/2016 - 14/06/2016

İkinci Artırma İçin         : 20/06/2016 - 12/07/2016

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (teminat) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Elbistan İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Elbistan Şubesi nezdinde bulunan TR84 0001 5001 5800 7290 4950 53 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/456 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvuralarabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,

Tebliğ ve ilan olunur.25/04/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın: 318373


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1