T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2015/416 TLMT.
T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2015/416 TLMT.  

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Güneşli Mah. 915 Ada No, 6 Parsel No,B Blok Zemin Kat 1 Bağımsız Bölümde kayıtlı konut vasıflı taşınmaz.

Tapu kaydına göre konut vasıflı taşınmazın satışına esas dosya içinde yer alan 07/08/2015 tarihli bilirkişi raporunda '' Taşınmazın bulunduğu bölgenin alt yapı imkanlarından yararlanması tam olup, ulaşım sorunu yoktur. Parsel üzerinde A ve B blok şeklinde iki bina bulunmakta olup, A blokta 15 mesken, B blokta 14 mesken olmak üzere iki blokta toplam 29 bağımsız bölüm mevcuttur. Şüheda Sokak üzerinden binalara doğru bakıldığı zaman soldaki bina A Blok, sağdaki bina B Bloktur. Satışa konu taşınmazın bulunduğu B Bloğun binanın girişi Şüheda Sokak yönünden, zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. B Blok Z+6 normal kat olarak yapılan binada 14 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Binanın dışına mantolama sistemli ısı yalıtımı yapılmıştır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum metal aksamlıdır. Satışa konu taşınmaz 1 bağımsız bölüm olup, B Bloğun zemin katında, Şüheda Sokak üzerinden binaya bakıldığında önde-solda-arkadadır. Asansör inişine göre sağdaki dairedir. Taşınmaz 1 salon, 4 oda, 1 mutfak, 2 banyo, wc-lb, antre, hol, kiler ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekan döşemeleri seramiktir. Islak mekanların duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencerelerPVC, duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın net alanı 135 m2, brüt alanı ise 154 m2' dir '' denilmektedir.

Adresi                          : Battalgazi Mah. Şüheda Sok. Çağlar Sitesi B Blok 2/1 Elbistan / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü:  Net 135 m2, Brüt154 m2' dir.

Arsa Payı                     : 35/960

İmar Durumu                : Var, 1/1000' lik uygulama imar planında Emsal 2.00 inşaat yoğunluğuna sahiptir.

Kıymeti                        : 130.000,00 TL

KDV Oranı                   : % 1

Kaydındaki Şerhler       :  Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 15/06/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü               : 13/07/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                     : Elbistan İcra Müdürlüğü Ceyhan Mah. Dulkadiroğlu Cad. Çizgi İş Merkezi No: 29 Kat:2 No:6 Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi

Birinci Artırma İçin       : 26/05/2016 - 14/06/2016

İkinci Artırma İçin         : 20/06/2016 - 12/07/2016

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (teminat) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Elbistan İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Elbistan Şubesi nezdinde bulunan TR84 0001 5001 5800 7290 4950 53 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvuralarabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,

Tebliğ ve ilan olunur.23/04/2016    

 (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın: 318382


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110

banner1