T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2013/22 TLMT.
T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2013/22 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 101 Ada No, 30 Parsel No, Köyiçi Mevkii, AlkayaoğluKöyü, Kerpiç Ev Ahır ve Arsa Nitelikli taşınmaz hakkında dosyaya sunulan bilirkişi raporuna göre; "Parselin ortalama eni 13 metre, ortalama uzunluğu 40 metredir.%3 eğimli bir alanda olup, geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde zemin kattan oluşan kerpiç tarzda yapılmış yapı bulunmaktadır. Yapıda fiziki yıpranma tespit edilmiştir. Yapının mevcut brüt alanı 120m²dir. Parsel üzerindeki binaya ait, Elbistan Belediyesinde ve Elbistan Tapu Müdürlüğünde mimari proje ve ruhsat belgesi bulunmamaktadır." denilmektedir.

Adresi                          : Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Alkayaoğlu Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 101 Ada, 30 Nolu Parselde Kerpiç Ev Ahır Ve Arsa Vasıflı Taşınmaz Elbistan / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü                   : 499,21 m2

Arsa Payı                     : Tam

İmar Durumu                : Belediyenin mücavir alan sınırları içinde olup,1/1000'lik uygulama imar planı dışındadır. Belediyenin çöp toplama hizmetinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 5.000,00 TL

KDV Oranı                   : 3065 sayılı Katma Değer Vergisi (KDV) Kanununun (17/4-l) maddesi gereği alıcı KDV'den istisnadır

Kaydındaki Şerhler       : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 24/05/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü               : 21/06/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri                     : Elbistan İcra Müdürlüğü Ceyhan Mah. Dulkadiroğlu Cad. Çizgi İş Merkezi No:29 Kat: 2No:6 ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi:

Birinci Artırma İçin       : 04/05/2016 - 23/05/2016

İkinci Artırma İçin         : 29/05/2016 - 20/06/2016

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (teminat) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ayrıca; 3065 sayılı Katma Değer Vergisi (KDV) Kanununun (17/4-l) maddesi gereği; adı geçen varlık yönetim şirketi tarafından bankalar, özel finans kurumları ve diğer mali kurumlardan devralınan alacakların tahsili amacıyla bu alacakların teminatını oluşturan mal ve hakların müzayede yoluyla satışı işleminde, bu mal ve hakların alacağa mahsuben varlık yönetim şirketleri tarafından satın alınması ve alacaklısının varlık yönetim şirketlerinin olupta, ihale alıcısının üçüncü şahıs olması durumunda da K.D.V. 'denistisna tutulacaktır.

İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Elbistan İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Elbistan Şubesi nezdinde bulunan TR84 0001 5001 5800 7290 4950 53 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvuralarabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,

Tebliğ ve ilan olunur. 09/04/2016

Basın: 305051


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110