Benim yaşımda olanlar ve daha büyükler eski Türkiye'yi bilirler.

Bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak isteyenleri hatırlayalım.

Faiz lobisinin ve küresel emperyalizmin ekmeğine yağ sürmekten vazgeçelim!

Öyle ya dünü hatırlayalım ki bu günü ve yarını daha anlamlı hale getirebilelim.

Dün demokrasimize darbe vuranlar bugün de ekonomimize darbe vurmak için döviz kurlarını speküle ederek ekonomi üzerinden ülkemize saldırmaya başladılar.

Bu saldırganların başında da Standard & Poor’s, Fitch Ratings ve Moody’s geliyor. Bunun en son örneğini, güvenirliği sorgulanır hale gelen New York merkezli uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's sergiledi.

Türkiye’nin kredi notunu Ağustos 2018 de gözden geçirmeyi planlamasına rağmen, 24 Haziran seçimlerini manipüle etmek için kendi aklınca harekete geçti ama hayalleri, hevesleri kursaklarında kalacak.

Türkiye coğrafyasında yaşanan krizlerin perde arkasında, Amerikan ve Batı emperyalizminin yıllardan beri ortaya koymuş olduğu şeytani amaçlar vardır. Sözde dostumuz, müttefikimiz ya da stratejik ortağımız olanlar her zaman pis ve kirli düşüncelerini dillendirmekten hiç geri kalmadılar. Hiçbir zaman dost ve müttefikimiz olmadılar. Sadece dostmuş gibi göründüler. Emperyalist güçlerin asıl hedefi her zaman böl, parçala yönet ve sömür taktiği üzerine kuruludur.

Biliyoruz ki;

Türkiye, dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda yapılandırmaya çalışan emperyalist küresel güçlerin doğrudan hedefinde olup, siyasi ve ekonomik bir tehdit ile karşı karşıyadır.

Şunu da çok iyi biliyoruz ki:

Türk Milleti iç ve dış düşmanlarıyla tarih boyunca nasıl mücadele edip başarılı olduysa bundan sonra da hiç şüphesiz başarılı olacaktır.

Hatırlayalım;

Mustafa Kemal Atatürk'ün 30 Ağustos 1924 tarihli konuşmasını.

“Bir milletin ruhu zapt olunmadıkça, bir milletin azim ve iradesi kırılmadıkça o millete hâkim olmanın imkânı yoktur. Hâlbuki asırların yarattığı millî bir ruha, kuvvetli ve daimî bir millî iradeye hiçbir kuvvet karşı koyamaz.”

Hatırlayalım;

Türkiye ne zaman ayağa kalkmaya çalıştıysa emperyalist küresel güçlerin düğmeye basarak ülkemizi karıştırmaya çalıştıklarını, bir kargaşa ortamı oluşturma çabası içerisinde olduklarını görüyoruz.

Hatırlayalım;

Sözde en büyük müttefikimiz olan ABD, Türkiye'nin sanayileşme altyapısı için gerekli olan 300 milyon dolar krediyi vermeyerek, Menderes’in SSCB’ye yönelmesi sonucu düğmeye basarak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk askeri darbe olan 27 Mayıs sürecini başlattığını, darbeden üç gün sonra Başkan Eisenhover’in Org. Cemal Gürsel'i arayarak tebrik ettiğini, Menderes'ten esirgenen kredinin derhal ihtilal hükümetine verildiğini, Başbakanı Adnan Menderes’in Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’nun ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın darağacına gönderildiklerini görüyoruz.

Hatırlayalım;

“Karaoğlan” diye adını dağlara taşlara yazdıran Başbakan Bülent Ecevit, 1974’de Kıbrıs Barış Harekâtını yaptı diye ABD emperyalizminin Türkiye’ye karşı askeri ve ekonomik ambargo uyguladığını görüyoruz.

Hatırlayalım;

Benimde lise öğrencisi olduğum geleceğe umutla bakan 1970'li yılların gençlerini sağcı-solcu diye birbirine düşürüp, 12 Eylül 1980 askeri darbesini yapan cuntacılara alkış tutarcasına “Bizim çocuklar başardı” diyen katil Amerika’yı görüyoruz.

Hatırlayalım;

18 Haziran 1988'de, dönemin Başbakanı Turgut Özal'a suikast düzenleyen küresel emperyalizmin taşeronlarını görüyoruz.

Hatırlayalım;

28 Şubat 1997 de Cumhuriyet tarihimizin ve demokrasimizin kara lekelerinden biri olan Türkiye tarihine “Post Modern Darbe" olarak geçen Başbakan Necmettin Erbakan’ı iktidardan uzaklaştıran askeri vesayeti görüyoruz.

Hatırlayalım;

25 Mart 2009’da Anadolu’nun bağrından çıkan Türk siyasetinde bir dava adamı, vatan ve millet sevdalısı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterini düşürerek şehit eden hainleri görüyoruz.

Hatırlayalım;

15 Temmuz 2016’da demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen, Türkiye'nin siyasi tarihinde karşılaştığı en ağır, en hain, en kanlı darbe girişimine kalkışan küresel emperyalistlerin taşeronları olan vatan hainlerini görüyoruz.

Hatırlayalım;

Dün Adnan Menderes’e, Bülent Ecevit’e, Süleyman Demirel’e, Turgut Özal’a, Necmettin Erbakan’a, Muhsin Yazıcıoğlu’na yaptıkları hainliklerin aynısını bugün de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapmak istediklerini görüyoruz.

Amerikan ve Batı emperyalizmi Türkiye’yi karıştırmak, istikrarsızlaştırmak ve karanlık emellerine ulaşmak için bütün kartlarını sahaya sürmekten geri kalmayacaktır.

Belli ki şer odakları başarısızlıklarından son derece rahatsızlar. Yerli maşalarını harekete geçirmek ve kaotik bir ortam oluşturabilmek için bugünlerde daha fazla mesai harcayacakları aşikâr. O yüzden, küresel şer güçlerin şeytani planlarına karşı özellikle bugünlerde çok daha dikkatli olmamız gerekiyor.

“Tarih tekerrürden ibarettir.”

Bugün geçmişe doğru baktığımızda, Türkiye üzerinde oynanan oyunları iyi değerlendirip, ders çıkarmamız gerekiyor. Bunları anlamamak için, bakar kör olmak lazım! Yol yakınken uyanalım, uyuyanları uyandıralım.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi;

"Tekraren ifade ediyorum, başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız.”

Yakın siyasi tarihimizi hatırlayalım ki;

Asil Türk milletini bölmeye, parçalamaya, diz çöktürmeye, geleceğini ipotek altına almaya çalışan vatan hainlerine ve onların arkasındaki küresel güçlere fırsat vermeyelim.

Bugün idrak etmeye başladığımız Ramazan ayının Türk- İslam Âlemi için hayırlar getirmesini diliyorum.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yüce 9 ay önce

Ne zaman Türkiye ayağa kalkmaya çalışsa mutlaka Türkiye düşmanları faaliyete geçiyor. Her taraftan saldırıya geçiyorlar. Neden, Türkiye'yi bölgede güçlü bir ülke görmek istememeleridir. Yol, metro, Nükleer santral, kanal İstanbul, köprüler ve hava alanları yapılsa batı hemen faaliyete geçiyor. Uyun Türkiye bunları gör.

Avatar
mevlüt 9 ay önce

Eskiyi günümüze çok güzel yorumlamışımız. Tebrikler ülkemizi parçalamakta başaramayacaklar inş. müslümanlara uzanan eller kırılsın inş.

Avatar
işbaşaaran 9 ay önce

bu birlik ve dayanışma olduğu sure içerisinde mu millet e kim cesaret eder eden kıbrıs gibi olacağını bilirler ekonomi mutlaka düzelmeli değilmi

banner124

banner116