SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 23.02.2014 - 19:18

Aliye Ceylan Cırık, Yunus Emre Mahallesinden muhtar adayı

Aliye Ceylan Cırık, Yunus Emre Mahallesinden muhtar adayı
Aliye Ceylan Cırık, Yunus Emre Mahallesinden muhtar adayı

Güncel

Aliye Ceylan Cırık, 30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel seçimlerde Yunus Emre Mahallesi’nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

            Aliye Ceylan Cırık, 30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel seçimlerde Yunus Emre Mahallesi’nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

            Mahallesi ile kamu kurum ve kuruluşları arasında yıkılmaz bir köprü olacağını ifade eden Aliye Ceylan Cırık, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

            “Elbistan yerel yönetimi ve kamu kurumları ile Yunus Emre Mahalle halkımızın arasında yıkılmaz bir köprü olacağım. Gece gündüz her konuda mahallemin adına yakışır, örnek bir mahalle yapmak için canı gönülden hizmet etmeye hazırım. Burada doğup büyüdüğüm için mahallemin sorun ve ihtiyaçlarını bildiğimden, birlikte çözüm üretip, kamu kurumları olan belediyemizle, kaymakamlıkla, sosyal hizmetlerle, nüfus müdürlüğü ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile koordineli olarak çalışıp, mahallemin en büyük sorunları olan temizlik, gençlerin sosyal yaşam alanı, belediye yüzme havuzu, spor dalında hentbol, basketbol, futbol ve voleybol sahası, 0-10 yaş çocuk oyun parkları, ebeveynler için dinlenme ve spor alanı, mahallemize cumartesi kurulan pazar yerinin düzenlenmesi gibi mahalle sorunlarını çözmeye hazırım. Mahalle sakinlerimizin şahsi sorunları olarak 65 yaşlılık maaşı, özürlü maaşı, bakıcı maaşı, yaşlılara evde bakım ve hizmet, dul ve yetimlerin sorunlarını çözmek, her türlü sevinç ve üzüntünüzde, doğumda, ölümde, düğünde yanınızda olmak ve sorunlarımızı çözmek için, siz halkımla birlikte Yunus Emre Mahallesi yardımlaşma derneği,

taziye evi ve muhtarlık binası kurarak mahalle sakinleri ile yapmış olduğum ziyaretler ve istişareler sonucunda 30 Mart yerel seçimler kapsamında Aliye Ceylan Cırık olarak Yunus Emre Mahallesi muhtar adayı olduğumu açıklıyorum.”

            1970 yılında Elbistan’da doğduğunu ifade eden Aliye Ceylan Cırık, “1990 yılında başlayarak 20 yıldır siyasetin içinde bulunarak kadın kollarında çeşitli görevlerde bulundum. Muhtarlar Derneği, Nüfus Müdürlüğü ve K. Maraş Çocuk Esirgeme Kurumunda çalışmamı sürdürerek emekli oldum. 2010 yılında tekrar Elbistan Yunus Emre Mahallesine taşındım, halende mahallemde ikamet etmekteyim” dedi.


1514 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Güncel - Diğer Haberler