SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 03.08.2013 - 00:26

Karahüyük Grup Yolu’nda çalışmalar başladı

Karahüyük Grup Yolu’nda çalışmalar başladı

Güncel

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi’nin 2013 yılındaki en yüksek bedelli yatırımı start aldı.

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi tarafından 2013 yılında yapılan en yüksek bedelli yatırımı olan, Hasankendi-Karahüyük Grup Köy Yolu’nun yeni baştan yapımına başlandı. AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri yolda incelemelerde bulunarak, ihaleyi kazanan Bölükbaşı Taşımacılık firması yöneticisinden bilgi aldılar.

            13 kilometre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde olan Hasankendi-Karahüyük Grup Köy Yolunun birinci kat asfalt çalışmaları nedeniyle, Güvercinlik Köyü civarında başlatılan figüre çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Kahramanmaraş İl Genel Meclis Üyeleri Sırrı Demir, Hüseyin Tanrıverdi ve Ali Demir, müteahhit Mazhar Bölükbaşı ile birlikte çalışmaları yerinde incelediler.

            Burada bir açıklama yapan Bölükbaşı Taşımacılık firması sahibi Mazhar Bölükbaşı,  yolun en iyi şekilde yapılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

            “Bugün Karahüyük Grup Köy Yolunun 130 bin metrekare olan asfalt yapım işini başlatmış bulunuyoruz. İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımızla birlikte figüre ölçümünü yaptık. Yolu çok kaliteli olarak yapmak için elimizden geleni yapacağız. Bu yolun yapımında emeği geçen AK Parti Grup Başkanvekilimiz sayın Mahir Ünal, sayın Valimiz Şükrü Kocatepe, İl genel Meclis Üyelerine ve çalışan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yolun sorunsuz bir şekilde yapacağız ve hiçbir dedikoduya meydan vermeyeceğiz. Yolun ilerleyen merhalelerinde de yine İl genel Meclisi Üyeleri ile basın mensubu arkadaşlarımızı çağırarak, yaptığımız çalışmaları kamuoyuna göstereceğiz.”

            Yol çalışmaları ve yatırım hakkında bilgi veren İl genel Meclis Üyesi Hüseyin Tanrıverdi ise, “Daha önce bu grup yolu 6 metre iken biz bunu 12 metreye çıkardık. 10 metrelik kısmı asfalt olarak yapıldı ve alt yapısı sağlam olmadığından dolayı yolda bozulmalar meydana geldi. Yol ovadaki 6 bin nüfusa hizmet verdiği için AK Parti Grup Başkanvekilimiz sayın Mahir Ünal, buraya Özel İdarenin iş makinelerini gönderdi ve bozulan kısımların temeli daha sağlam olarak yapıldı. 2012 yılında buranın asfaltı için bizim elimizde 450 bin TL’lik bir kaynağımız var idi. Bu paranın yetmeyeceği anlaşılınca Elbistan Kaymakamımız sayın Metin Maytalman buraya 500 bin TL’lik bir kaynak aktardı. O da yetmeyince Mahir beye durumu izah ettik ve 10 kilometrelik yolu 13 kilometreye çıkardık ve biraz daha kaynak talep ettik. Herkes buraya eğildi ve 1 milyon 230 bin TL+KDV ile bu yol ihale edildi. İhaleyi ise Bölükbaşı Taşımacılık firması kazandı. Biz şimdi Bölükbaşı Taşımacılık firmasından burada çok güzel bir iş çıkarmalarını ve ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını istiyoruz” dedi.

            İl Özel İdaresi Kontrol Mühendisi ile birlikte figüre çalışmalarını denetleyen ve ölçüm yapan İl Genel Meclis Üyeleri, yol çalışmalarını sık sık kontrol edeceklerini sözlerine eklediler. 


2045 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 4 Adet)

garayülü 19.08.2013 12:46
Saba pancarda belli olur o yolun kalitesi hemşo 3 yıl önce nasıldı ki şindide eeele olsun...
mehmet 19.08.2013 11:17
siz hiç bu yoldan gitmediniz heralde gitseydiniz böyle yazmazdınız birde orada 7 köy var hepsi aynı yolu kullanıyor ve termik santralede cıkıyor o yol siz yolun yapılmasını kıskanacagınıza o yolun düzgün ve saglam yapılmasını konusun öyle bir firmaya ihale veriyorlar ki daha 2 yıl olmadan yaptıkları yol eskisinden dahi kötü oluyor siz hizmetin kalitesini degerlendirin kıskançlık yapmayın o yol önemli bir yol...
elbistanlıyız 03.08.2013 14:50
helal olsun mahir ünal otoban gibi yol yapılıyor köyüne birde güblücenin yoluna bakın kaç yıl vekillik yaptılar birileri.
hacı 03.08.2013 11:38
Bu resmen eşitsizliktir. adamı olana her yer asvalt. elbistanın içinde türkbağları var o yola hiç gittiniz mi. orada yaşayanlar insan değil mi. ne belediye bakıyor ne milletvekili. yapmayın bunu arkadaşlar elinizi vicdanınıza koyun. allahtan korkun...

Güncel - Diğer Haberler