SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 06.06.2013 - 23:29

Halil Aslan güven tazeledi

Halil Aslan güven tazeledi

Güncel

Elbistan Pancar Ekicileri Kooperatifi 27. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonunda mevcut başkan Halil Aslan, güven tazeledi.

Elbistan Pancar Ekicileri Kooperatifi 27. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul sonunda mevcut başkan Halil Aslan, güven tazeledi.

Pınarbaşı Kale Restoranda düzenlenen genel kurulda, 2012 Yılı Faaliyet Raporu okunarak oy çokluğuyla kabul edildi.

Elbistan Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Halil Aslan, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Faaliyetlerimizle Türkiye’ye örnek teşkil eden bir konumdayız. Ancak son yıllarda çiftçinin hali perişan, Türkiye’nin 4. büyük ovasında üretim bitmek üzere. Pancar üreticilerinin durumu ise içler acısı” dedi.

Genel kurul toplantısına, Pankobirlik İştirakler Müdürü Osman Bostan, Kooperatif Başkanı Halil Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda pancar üreticisi çiftçi katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Elbistan Pancar Ekicileri 27. Genel Kurulunda, katılımcılara hitap eden Kooperatif Başkanı Halil Aslan, çiftçinin son yıllarda büyük sıkıntılar içinde olduğunu kaydederek, her şeye rağmen birlik, beraberlik ve uyum içinde başarılı faaliyetlere imza attıklarını kaydetti.

Başkan Aslan yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Faaliyetlerimizle Türkiye’ye örnek teşkil eden bir konuma sahibiz. Ancak, son yıllarda Türk çiftçisinin durumu gibi Elbistan çiftçisinin ve pancar üreticisinin de durumu perişan. Türkiye’nin 4. Büyük Elbistan Ovasında üretimin durumu içler acısı. Üretimde yaşanan olumsuzluklar birbirine eklenince ne yazık ki çiftçinin durumu içler acısı konumuna geldi.”

Başkan Aslan daha sonra genel kurulun hayırlı olmasını temenni ederek, üyelerine bereketli hasatlar dileğinde bulundu.

Yapılan konuşmanın ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu, Pankobirlik İştirakler Müdürü Osman Bostan, Abdurahman Bostan, Danyal Köse, Ercan Ceran, Durmuş Pıçak ve Adem Kanca’dan oluştu. 


4204 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 3 Adet)

sadettin aytaç mersin 09.06.2013 12:29
saygı duyduğum çok değerli insan halil aslan beye ve yeni oluşan yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerimi iletirim ayrıca ercan ceran ve durmuş kardeşime başarılar dilerim
ali 08.06.2013 23:58
Halil ağa belediye başkanlığını ne yapsın milletvekilliği bakanlık yakışır.
selim 08.06.2013 11:39
HALİL AĞA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDA ŞU MEMLEKETİ KURTAR.

Güncel - Diğer Haberler