SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 05.06.2013 - 00:27

Ufka Yolculuk Yarışmasının ödülleri verildi

Ufka Yolculuk Yarışmasının ödülleri verildi

Eğitim / Kültür

Türkiye genelinde yapılan ilmihal bilgi yarışması Elbistan ödül töreni, Ahlak Kültür ve Çevre Derneği’nde yapıldı.

Türkiye genelinde yapılan ilmihal bilgi yarışması Elbistan ödül töreni, Ahlak Kültür ve Çevre Derneği’nde yapıldı.

Elbistan’dan 530 kişinin kayıt yaptırdığı yarışma 18 Mayıs 2013 tarihinde Elbistan İmam Hatip Lisesinde yapılırken, sonuçları 28 Mayıs 2013 tahinde Türkiye genelinde açıklandı.

Elbistan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Ahmet Özalp, ödül töreninde yaptığı konuşmada, okuma alışkanlığının günümüzde istenilen düzeyde olmadığını; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak için halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasını arzu ettiklerini belirterek, bu sebeple gençleri okumaya, anlamaya ve yarışmaya teşvik edecek bir yarışma formatı geliştirdiklerini söyledi.

Dernek başkanı Özalp, geleneksel hale getirmeyi planladıkları ödüllü kitap okuma yarışmasının ilkini, İslam Âlimi Merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali eseriyle başlattıklarını, fıkıh alanında önemli bir kaynak olan bu eserin okunmasıyla hurafelerden uzak, dinimizin temel bilgilerini öğrenen bir gençliğin ortaya çıkacağını söyledi.

Özalp, yarışma sürecinde gençlerin ufkunun gelişeceğini düşündüklerinden dolayı bu yarışmanın adını Ufka Yolculuk Kültür Yarışması olarak belirlediklerini sözlerine ekledi. 

Başkan Özalp, Kahramanmaraş’taki ödül töreninde ise 25 ödülün 8 tanesini Elbistanlı öğrencilerin aldığını, Kahramanmaraş il genelinde ilçemizden 18 yaş üstünde dereceye giren Akif Yıldız’ın 2., Hilal Çam’ın da  4. olduğunu, 18 yaş altında ise  Hasibe Seda İnanç’ın İl birincisi olduğunu belirterek öğrencileri kutladığını belirtti. 

Özalp konuşmasının sonunda 70-80’lik dedelerimizin ulu çınarların yarışmaya katılmalarının kendilerini duygulandırdığını ifade etti.


1852 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 6 Adet)

E. Kasım Bal 06.06.2013 17:42
Derneğin çalışmaları çok iyi olmuş. Bu konuda teşvik edici olması çok güzeldir. Ahmet Bey ve dernek çalışanları kutluyorum.
Elbistan Çınar-Der 05.06.2013 14:37
Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak AKÇEDİ yaptığı bu ve benzeri çalışmalardan dolayı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allahtan temenni ediyoruz. Dualarımız sizlere ve tüm kardeş kurumlara... Çınar-Der Yönetim Kurulu
MUSTAFA GÜRBÜZ 05.06.2013 13:17
Emeği geçenlerden ve katılanlardan Allah Razı olsun.
yunus çiçekli 05.06.2013 12:59
emeği geçenlerden allah razı olsun. başarılı çalışmalarınızın devamını yüce rabbimizden niyaz ediyorum.en büyük hastalık cehalettir. maneviyatsızlıktır. rabbim şu mübarek miraç kandili gecesinde bizleri okuyan, okuduğunu anlayan ve anlatan bireylerden eylesin. amin amin amin.
ecz.saadettin demircioğlu-ist. 05.06.2013 12:39
sevgili ahmet kardeşim,sizi kutluyorum.tek kurtuluşun,tek çarenin ve tek hak yolun rehberliğine katkılarınızdan dolayı tebrik ediyorum.belki ufak ama verimli bir tohum yerine geçeceğine inandığımı bu davranışın,ileride çok büyük bir çınar olacağına ınanıyorum.allah sizden ve sizin gibi yapanlardan razı olsun.kandiliniz mübarek olsun.
Ahmet Şevki Şakalar 05.06.2013 12:12
Anlamı ve özel önemi olan bu faaliyeti yürekten alkışlıyorum...Yarışmada dereceye girenleri tebrik eder,organizasyonda büyük emeği olan AKÇED yönetimine başarılar dilerim...

Eğitim / Kültür - Diğer Haberler