SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 20.03.2013 - 23:13

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu’ndan Çanakkale Programı

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu’ndan Çanakkale Programı

Eğitim / Kültür

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu tarafından Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü dolayısıyla bir program düzenledi.

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu tarafından Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü dolayısıyla bir program düzenledi.

Okul bahçesinde düzenlenen Çanakkale Şehitleri’ni anma programına Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı ile Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Doğan, programa katılan davetlilere ve programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenler Ramazan Çetin ve Bahar Kamalak’a teşekkür etti.

Doğan, şunları söyledi:

“Bu cennet vatan uğruna canlarını feda eden başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Bizler, her köşesi şehitlerin kanıyla sulanan ve bu vatan toprakları üzerinde barış huzur ve güven içerisinde birlik ve beraberliğimizi bozmadan yaşıyorsak bunu kahraman ecdadımıza borçluyuz. Çanakkale Savaşı, Büyük önder M. Kemal Atatürk’ün ve Türk askerinin yakın tarihimizde kahramanca savaşarak tarihe altın harflerle yazılan büyük bir mücadele örneğidir.”

Öğretmenlerden Ramazan Çetin ise,“Ecdadımızın destanlarıyla dolu şanlı tarihimizden ve kültürümüzden ilham alarak beslendiğimiz sürece birlik ve beraberliğimizi bozmaya; dünyada bir başka eşi ve benzeri olmayan ülkemizde barış, huzur ve kardeşliğimizi yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu vatan uğruna canlarını feda eden başta ulu önder M. Kemal Atatürk olmak üzere eşsiz vatanımız uğruna şehitlik mertebesini en üst mertebe olarak kabul eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor bizlere bıraktığınız bu emanete sahip çıkacağız” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları şiirleri okuyup Çanakkale Zaferi’ni anlatan oyunu canlandırdılar.


2633 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 1 Adet)

ilhami yazıcıoglu 21.03.2013 19:55
OKUL İDARESİNE ÇOK TŞK EDERİM BU ÖGRENCİLERİN İÇERİSNDE MUSTAFA YAZICIOGLU SENİ COK GÜZEL YERLER BEKLİYOR HADİ BE TOSUNUM BÜYÜK ADAM OL YERİN YURDN FARKLI OLSN HACİ BEKTAŞ VELİ OKULUNA BAŞARILAR DİLERİM

Eğitim / Kültür - Diğer Haberler