SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 23.01.2013 - 23:15

Kısaca: Elbistan’a il düzeyinde hizmetler kazandıracağız

Kısaca: Elbistan’a il düzeyinde hizmetler kazandıracağız

Politika

Kısaca: Elbistan’a il düzeyinde hizmetler kazandıracağız

            AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ve Elbistan Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin anlatıldığı toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, il düzeyinde alınması gereken hizmetler neyse hepsini Elbistan’a kazandıracaklarını söyledi.

            AK Parti Elbistan İlçe Teşkilat binasında yapılan toplantıya; Kadın Kolları Başkanı Elife Aynur Soydan, Gençlik Kolları Başkanı Ertuğrul Sönmez, Elbistan Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Özcan ve Hacı Götürler, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Göçer, Ali Demir, Sırrı Demir ve Hüseyin Tanrıverdi ile belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

            Toplantının açılışında bir konuşma yapan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Elbistan’ın aldığı bazı hizmetleri sıraladı.

            Kısaca, şunları söyledi:

“Daha önceki yapmış olduğumuz haftalık olağan toplantılarımızda bölgemizle ilgili sıkıntılarımız, ihtiyaçlarımız, bunların tespiti için yönetim kurulu üyelerimizle, il genel meclisi üyelerimizden, belediye meclis üyelerimizden, belediye başkanlarımızdan, kadın kollarından, gençlik kollarından, mahalle temsilcilerimizden ve partimizin diğer birimlerinden talepleri alıyorduk. Bir sonraki haftaya da bu taleplerin içerinde geçekleşenler, gerçekleşmeyenler, hangisi ne aşamada bu konular hakkında bilgi veriyorduk. Sizde bilgi sahibi olunca etraftan, vatandaşlarımızdan sizlere gelen sorulara cevap verme açısından güzel bir çalışma oluyordu. Daha önceki çalışmalar neticesinde AK Parti Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal’a ilettiğimiz sorunlardan, çözülenler hakkında bilgi vereceğim. Daha önceki aldığımız taleplerden okul talebi vardı. Çıtlık mevkiinde 32 dönümlük okul için ayrılan yer vardı. İmam Hatip orta kısım ve lisesi kısmı yatırım planına alındı. Şuan okullarla ilgili yapmış olduğumuz taleplerden 3 tanesi yatırıma alındı. Buna ek olarak Karaelbistan’da 4 derslikli bir ek bina yapımı da yatırıma alındı. Bunların dışında Elbistan’a bir gençlik merkezi kurulması yönünde bir çalışma vardı. Mahir Ünal’ın girişimleriyle spor bakanımız tarafından yapılması planlanan bir gençlik merkezi vardı. Bununla ilgili bir yer çalışması vardı. Yatırım bütçesine normalde geçen yıl için aldırılmıştı. 2012’de plan program yapıldıktan sonra Mahir Beyin gayretleriyle, spor bakanımızla yaptığı görüşmeler neticesinde alınan bir yatırımdı. Bununla ilgili de yer arayışımız vardı. Elbistan ilçe spor müdürümüz çalışma yapıyordu, kaymakamımız çalışma yapıyordu, bizler teşkilat mensuplarımızla birlikte, il genel meclis üyelerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte çalışma yapıyorduk. Bununla ilgili şuan ki kapalı spor salonunun olduğu yerde Elbistanspor’un maçlarını yaptığı bir saha var, spor salonunun yan tarafında bir yer var. Yine ilçe spor müdürlüğüne ait olan arazisi 14 dönümlük bir yer daha varmış yan tarafta. Burasının gençlik merkezi yapılması için teklif olarak sunduk. Bölge Milletvekilimiz Mahir Ünal’a da bu konuda bilgi verdik. İnşallah orası gençlik ve sporla ilgili bir kompleks haline dönüştürülmesi için teklifimiz yapıldı. İnşallah onun da ihalesi kısa bir sürede çıkıp 2013 yılı içerisinde Elbistan’ımıza güzel bir gençlik merkezi de kazandırılacaktır.”

 

TMO’ya mısır kurutma tesisi:

            Elbistan ve bölge çiftçisinin son dönemlerde mısır üretimine yöneldiklerini dile getiren Kısaca, TMO Elbistan Ajans Amirliği’nde mısır kurutma tesisi kurulacağını söyledi.

            Kısaca, “Toprak Mahsulleri Ofisimize mısır kurutma tesisi yapılması ile ilgili kaymakamlıkta mülki idare amirleriyle birlikte yapmış olduğumuz toplantı ve Ticaret Odası’nda yapmış olduğumuz toplantı vardı. Bu toplantılarda bununla ilgi talepler grup başkanvekilimize iletilmişti. Bu da 2013 yılı bütçesine alınmış. Elbistan Toprak Mahsulleri Ofisi bünyesinde bu kurutma tesisimizde yapılacak. Elbistan’ımız hizmet yönünden, tesisler yönünden bundan sonra daha güzel, daha iyi bir şekilde, hakkı olan her şeyi alma yönünde siz teşkilat mensuplarımızın, milletvekillerimizin sayesinde Elbistan’ımız bu tür tesislere kavuşacaktır” dedi.

 

Oruçoğlu Stadyumu’na sentetik zemin:

            Kısaca, konuşmasını şöyle sürdürdü:

            “Elbistanspor’un maçlarını yaptığı Oruçoğlu Stadyumu var. Şuan orada maçlar yapılmıyor. Antrenmanlar orada yapılıyor. Buranın suni çim yapılması yönünde bir talep vardı. Bununla ilgili de gelişmeler var. Şuan yazışma aşamaları var. Ufak tefek bazı sorunları var. Bu sorunlar aşıldıktan sonra bu tesisin tamamen İl Özel İdare’nin desteğiyle veyahut bakanlığın bünyesinde yapılabilmesi için çalışmalarımız var. Bu konuda da grup başkanvekilimize bilgi ilettik. İnşallah yakın bir süreye kadar bu da sonuçlanacaktır. Bu tip çalışmalarda hepimizin gayretleri var. İl genel meclisi üyelerimiz özellikle köylerle ilgili sorunların çözümü aşamasında, Özel İdare ile olan problemlerin çözülmesi aşamasında, belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimiz belediyede memleketimiz için yapılan çalışmalar, kadın kollarımız kendi görev alanı içerisinde yapması gereken çalışmaları, gençlik kollarımız ve diğer teşkilat mensuplarımız, mahalle temsilcilerimiz, köy temsilcilerimiz bu çalışmalara bundan sonra da gereken desteği sağladıkları zaman bölgemizde bizim herhangi bir sıkıntımız, problemimiz kalmadan, il olmadan il düzeyinde bütün alınması gereken hizmetler neyse hepsini Elbistan’ımıza kazandırmış olacağız. Elbistan Büyükşehir sınırları içerisinde olduğu için bundan sonraki dönemlerde, önümüzdeki belediye seçimlerinden sonra bizim birçok alt yapı hizmetlerini, 10 dönümün üzerindeki park bahçe işlerini, ana yollarımızı buna benzer kanalizasyon ve su idaresini, bununla ilgili yapılması gereken yatırımları Büyükşehir belediyemiz yapacak. Nüfusumuz 140 binin üzerine çıktığı için Elbistan Belediyemize gelen bütçede artış olacak. Belediyemiz güzel çalışmalara imza atıyor. Öyle olduğu zaman yapılan hizmetlerin 2 katı, 3 katı daha güzel hizmetler alacağız.”

Kısaca, Cumartesi günü saat 13.00’da Adana’da Yerel Yönetimler Bölge toplantısı yapılacağını ve Elbistan’da 07.00’da parti binası önünden otobüs kaldıracaklarını belirterek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Elbistan Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan sinevizyon eşliğinde, Elbistan Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında katılanları bilgilendirdi.


2563 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 10 Adet)

2.sınıf vatandaş 03.02.2013 02:37
değerli başkanım ilk önce dürüst olsun ne yapılacak tam 11 yıldır boş vaat veriliyodu başkanımızda geleneği sürdürdü. kıytırık açık öğretim sınavını bile getiremedi 5 yıldr söz veriyo
kkş 26.01.2013 22:41
Elbistanın sahibi olsa idi böyle olmazdı bunun başka bir açıklaması yok.
kürşat kalebaşı 26.01.2013 10:31
göksun elbistan arası ve elbistan darıca malatya duble yollarından ne haber.türkiyede duble yol yapılmayan yer il büyük ilçe kalmadı.bu siyasetin güçlü olduğu zamanda yapılmacıda nazaman yapılıcı.
bünyamin mert 25.01.2013 16:43
ben göremiyom ne hizmet yapılmış bu elbistana millet görüyor ne yaptıgınızı hela be caddeler süper millete iş cok maşallahhh:):
Ercan 25.01.2013 09:41
A termik santralinin çevreye verdiği zarar çevre ve şehircilik il müdürlüğünün kestiği kül cezası ile bir kez daha kanıtlanmıştır.A termik santralinde hiç bir iyileştirme çalışmaları yapılmadan bölgeye ve Elbistanın yanıbaşındaki Akbayır kasabasına yeni termik santralinin yapılacak olması ileride telafisi mümkün olmayan sağlık sorunlarını ortaya çıkaracaktır.Bu sorunlar ileride sağlığımızı daha çok tehdit edecektir.Bölge halkı bu konuları dah
DOĞRU_1 25.01.2013 08:53
Elbistanı il yapamadılar il düzeyinde hizmet lafları ile avutmaya çalışıyorlar.Elbistanlı bunu yutmayacak zamanı geldiğinde gereğini yapacaktır.
naci darıcı 25.01.2013 08:35
seçim yaklaşıyor ya gündemi ısıtıyorlar.göz boyamadan başka elle tutulur bişey yoktur.bir mahir beyin gayretleri bir de tek bir il meclis üyesinin çalışmaları.gerisi laf-ı güzaf gerisi bağlar gazeli.özellikle belediye 4 yıl bitti hangi büyük projeyi gerçekleştirdi hangi devasa yatırımı icra etti.
... 24.01.2013 17:36
elbistanın en önemli problemlerinden birisi olan hava kirliligine cözüm bulamazsanız yapılan islemler bos sayın Ak Partili arkadaslar..... basarılı çalısmalarınızdan dolayı sizleri kutlarım ama giderek artacak olan hava kirliligimizin önüne geçilmeli saygılar...
Ökkeş 24.01.2013 13:56
Bütün bu işlerden daha önemlisi Sağlımız için C, D, E termik santrallerine engel olmak gerekir.Yaşanmayacak bir mekanda her türlü imkan olsa ne olur?
SABRİ 24.01.2013 10:54
NE KAZANDIRACAKSINIZ COK MERAK EDIYORUM.. ?

Politika - Diğer Haberler