SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 06.06.2012 - 18:12

Yollar otobana dönecek

Yollar otobana dönecek

Güncel

Elbistan şehir geçişinin otoban kalitesinde yol yapılması amacıyla, ihaleyi kazanan firma Nurhak yolunda çalışmalara başladı.

            Elbistan şehir geçişinin otoban kalitesinde yol yapılması amacıyla, Karayolları Mersin 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihalenin tamamlanmasının ardından, ihaleyi kazanan firma Nurhak yolunda çalışmalara başladı.

İlk olarak Elbistan-Nurhak Karayolu’nun Çöplük mevkiine kadar olan kısmı duble yol olarak yapılacak. Bu amaçla yol üzerinde genişletme çalışmalarına başlayan ekipler, dik yamaçlarda ise patlatma çalışmalarını sürdürüyorlar.

Ekinözü yol ayrımından başlayarak Nurhak kavşağı, oradan da Çöplük mevkiine kadar olan yolda bitümlü sıcak karışım asfalt ile yol yapacak olan ve İstanbul’da faaliyet gösteren Dörtyol İnşaat Firması, şantiyesini kurarak çalışmalara başladı.

            Mersin Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyi kazanan Dörtyol İnşaat Firması, Elbistan-Kahramanmaraş Karayolunun 11. Kilometresinde yer alan Ekinözü yol ayrımından başlayarak, Elbistan şehir içinden geçerek, Nurhak kavşağına kadar otoban kalitesinde yol yapacak. Nurhak kavşağından sonra Elbistan Şeker Fabrikası istikametine yönelecek olan şirket, Çöplük mevkiine kadar olan yolu da duble yol haleni getirerek, asfaltını yapacak.

            Şantiye kurma işlemlerinin ardından, Nurhak yolu üzerinde bulunan geçitlerde genişletme çalışmalarına başlayan iş makineleri, kayaları kırmaya başladı. İhale şartnamesine göre firma 260 gün içerisinde yol yapım çalışmalarını tamamlayacak.


3430 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 4 Adet)

vatandas 08.06.2012 16:47
yapmaya yapıyorsunuz nurhaka kadar yapın ekinözü yolu ne zaman yapılacak belan mevkii hala cok kötü durumda
HALİT GENÇ 08.06.2012 13:00
ne zaman donecek uc senedır battal gazı mahallesinde arabaların ön düzenersi bugun yaptıyoruz sabah tekrar sanayıdeyız ellı oldu e mail atmam secım geldıya ancak gırıs cıkısları yapın
Seyit 07.06.2012 21:34
bu yol kaç senede bitecek acaba çicek-malatya yolu yapıldı 2 kez arabamın camını değiştirdim.diğer canı yanan vatandaslarıda hiç düşünemiyorum.
YOL YAPIMI 07.06.2012 10:34
ÇOK GÜZEL MANŞET ATMISSINIZ YAPILACAK OLAN YOLDA BİR GIREDER BİRDE KAZICI VAR BEN HERGÜN GELİP GEÇİP BAKIYORUM.BUNDAN ÖNCE KARA ELBİSTAN İLE BATTAL KÖPRÜSÜ ARASI YAPILDI ESKİYOL BUNDAN İYİ DEGİLMİYDİ,ÇİÇEK MALATYA YOLU GEÇENSENE YAPILDI ESKİ YOLBUNDAN İYİ DEGİLMİYDİ ,MANŞET GÜZELDE ALLAHINIZI SEVERSENİZ BİRDE YOL BİTİNCE NASIL BİRYOL OLDUGUNU İNŞALLAH HEP BERABER GÖRELİM.İLGİLENENLERE DUYURULUR.

Güncel - Diğer Haberler