SON İHALELER

HAVA DURUMU

ELBİSTAN HAVA DURUMU
A+ -A 02.05.2012 - 23:36

Ekinözü YİBO’da yaşam, film oluyor

Ekinözü YİBO’da yaşam, film oluyor

Eğitim / Kültür

SODES kapsamında kabul edilen projenin ardından, ‘YİBO’da Yaşam’ isimli tanıtım belgesel film projesi hayata geçirildi.

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kabul edilen projenin ardından, ‘YİBO’da Yaşam’ isimli tanıtım belgesel film projesi hayata geçirildi.

Örnek bir projeye imza atarak, her alanda gittikçe kaliteyi ve kurumsallaşmayı sağlayarak adından söz ettiren Ekinözü YİBO, hazırladığı proje ile yine bir ilke imzasını attı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın göz bebekleri olarak bilinen Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında öğrenim gören öğrencilerin hangi şartlarda eğitim öğretim gördükleri, buraların yaşam tarzlarıyla ikinci evleri oldukları, kamuoyunun YİBO’lara karşı önyargılı düşüncelerini ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanan projenin çekimleri başladı.

YİBO’larda eğitim gören öğrencilerin her anlamda bu okullarda hayatı paylaştıklarının anlatılmasının hedeflendiği projenin koordinatörlüğünü, Ekinözü YİBO İngilizce Öğretmeni ve Projeler Sorumlusu Ozan Özdemir üstlendi.

10 gün sürecek olan çekimler köylerde ve okul bünyesinde sürerken, bu projenin Türkiye’de YİBO’lar arasında bir ilk olduğunu, öğrencilerin okulda aslında sadece ders görmediklerini, bir şekilde hayata hazırlandıklarının altını çizen Ozan Özdemir, profesyonel bir film şirketinin yaptığı çekimlerle öğrencilerin okul ve köylerindeki yaşamlarının en iyi şekilde anlatılacağını belirtti.

Okul Müdürü Ümit Türkan ise, bu film projesinin SODES hibe projesinden geçerek hayat bulduğunu belirterek, belirledikleri amaç doğrultusunda çekimlerin devam ettiğini sözlerine ekleyerek, projeye hayat veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Türkan, ilklerin okulu olarak başka projelerin de sırada beklediğini sözlerine ekledi.


2496 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Eğitim / Kültür - Diğer Haberler

Ruhu Güzel Öğretmen

Ruhu Güzel Öğretmen

24 Kasım 2015 Salı Saat: 10:43