banner136

Ziraat Odaları İl Delege seçimleri Elbistan’da yapıldı
banner145
banner143

Genel kurul sonrasında Elbistan Ziraat Odası Başkanı Memet Ali Bulut, Ekinözü Ziraat Odası Başkanı Seyfullah Pamuk, Çağlayancerit Ziraat Odası Başkanı Ömer Çedene ve Dulkadiroğlu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, il delegesi seçilen isimler oldu.

Kahramanmaraş’ı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Kurulu’nda temsil edecek 4 kişiden oluşan il delegeleri, Elbistan Ziraat Odası’nda düzenlenen genel kurulla belirlendi. Tek liste halinde gidilen genel kurulda, 10 ilçenin ziraat odaları başkanları, meclis ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan 70 kişi oy kullandı. Genel kurul, salt çoğunluğun sağlanmasının ardından başladı. Daha sonra divan oluşturuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ev sahibi olarak söz alan Elbistan Ziraat Odası Başkanı Memet Ali Bulut, ziraat odaları başkanlarının her zaman üreticinin yanında olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi.

Çiftçinin sorunlarını yerinde tespit etmeye ve çözüm önerileri için de ellerinden gelen gayreti göstermeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Bulut, Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın da bu konudaki görüşmeleri Bakanlık düzeyinde gerçekleştirdiğini hatırlattı. Başkan Bulut, delege seçilen isimlere de hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Başkan Bulut’un konuşmasının ardından divan üyeleri, görevlerini ilçe seçim kuruluna devrederek oy kullanma işlemi başlamış oldu. Oy kullanma işleminin ardından sayıma geçildi. Oylama sonucunda Memet Ali Bulut, Ömer Çedene, Mehmet Çetinkaya ve Seyfullah Pamuk, il delegesi seçilen isimler oldu.


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116