banner136

‘Zafer Yürüyüşü’ yağmura rağmen onbinleri buluşturdu
banner17
banner43

Yürüyüş sonrasında konuşan Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, “Elbistan ovası bugün yüreğini meydana koydu” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nden başlayan zafer yürüyüşü, Şehit Er Rahmi Koldan Meydanı’nda bulunan seçim irtibat bürosunun önünde sona erdi. Yağmura rağmen büyük bir katılımla gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşü, burada mitinge dönüştü. Burada seçim otobüsünün üzerinden kalabalığa hitaben ilk konuşmayı yapan isim Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan oldu. Doğan, ülkücü şehitlerin ismini okuyarak başladığı konuşmasında, “Ülkücüler, Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Gürbüz, Devlet Baba’nın size emanetidir. Emanetinize sahip çıkın” dedi.

MHP MKYK Üyesi Erdem Karakoç’un selamlama konuşmasının ardından mikrofona davet edilen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise, şunları söyledi:

“Bugün görüyorum ki Elbistan, Mehmet Gürbüz kardeşime sahip çıktığını bir kez daha ortaya koydu. Karşı ittifakta bir genel başkan var. Ona dikkat edin. Onun planlarına ve tuzaklarına dikkat edin. Zillet ittifakına oy vereceklere anlatın onu. Onlar, siyaseti bu milletin değerlerinden bağımsız yaparlar. Onların siyasetinde bu milleti yüceltmek yoktur. Milliyetçilik iddiasında olanlar gitmişler zillet ittifakı ile bir olmuşlar. HDP’yi, PKK’yı, PYD’yi meşrulaştırmak isteyenlere destek olmasınlar. Yoksa tarih onları affetmez. Yağmur da coşkunuz da hiç durmadı. Elbistan’da çok güzel bir seçim yapacağız. Mehmet Gürbüz kardeşimiz, Elbistan’da yerelde yaşanan sıkıntıları bertaraf edip o koltuğa oturacak.”

Daha sonra Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Genç tarafından Elbistanlı şehitlerin isimleri okunarak yoklama yapıldı. Her şehidin ismi zikredildiğinde alanda bulunan kalabalık, ‘burada’ dedi. Daha sonra tüm şehitler için dua edildi.

Organizenin son konuşmasını yapan Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz ise, elinde MHP ve AK Parti bayrakları ile vatandaşları selamladı.  

‘Elbistan, yağmur oldu sokakları taştı’ diyerek sözlerine başlayan Gürbüz, “Elbistan ovası bugün yüreğini meydana koydu. Elbistan’ın kıymetini bilmeyen kahrolur. Bu iş bitti. 1 Nisan’da emaneti teslim alacağız. Elbistan, bunu gösterdi. Biz, Elbistan’da Cumhur İttifakı olarak seçimlere giriyoruz. Mehmet Gürbüz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de AK Parti’nin de belediye başkan adayıdır. İnşallah, 1 Nisan’da tüm Elbistan’ın belediye başkanı olacağız. Yanındaki arkadaşlarını söylemekten utananlara sesleniyorum: üç hilali taşımak Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayına yakışır. Sicim gibi yağan yağmura rağmen, birlikte yürüdük, birlikte ıslandık. Zafer yürüyüşümüzü, zafer kutlaması ile taçlandırdık” şeklinde konuştu.

Sözleri ‘Dik dur eğilme, Elbistan seninle’ sloganları ile kesilen Gürbüz, şöyle devam etti:

“Burada hep beraber bir olduk, Elbistan olduk. Elbistan’dan öyle bir ses verelim ki yarın; ümmetin umudu olan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen Beyi Devlet Bahçeli yanında Elbistan’ı hissetsin. Elbistan, işi bitirdi rekora koşuyor. Yüreğinize sağlık. Sizin şu coşkunuz Kandil’i titretiyor. Elbistan, yiğit adamların, yiğit kadınların yeridir. Elbistan’dan teröre destek çıkmaz. Biz, Elbistan’ı aldığımızda bütün sokakları güllerle donatacağız. Çünkü biz Elbistan’ı seviyoruz. Elbistan, ülkemizin en güzel şehri olsun diye var gücümüzle çalışacağız. İstihdam sağlamak için, kalkınma için, üretim için, Elbistan için çalışacağız.

Birileri Elbistan’ı karıştırıyor. Elbistan’ın rotasını şaşırtmaya çalışıyor. Elbistan, millidir ve yerlidir. Biz, Elbistan’ın bir çakıl taşını yâd ellere vermeyiz. Elbistan, bizim namusumuz ve onurumuzdur. Elbistanlı olmakla, sizin evladınız olmakla onur duyuyorum. Sizinle onur duyuyorum. Bu kardeşiniz, Elbistan için gecesini gündüzüne katacak, var gücüyle çalışarak inşallah Elbistan’ı ayağa kaldıracak. Siz, gidin PKK ile FETÖ ile PYD ile yürüyün. Ben Elbistan’la yürüyeceğim. Ben Elbistanlı şüheda ile yürüyeceğim. Yarın sandıkları patlatıp Elbistan’da rekor kırıyoruz.”

Konuşmaların ardından Gürbüz ve diğer siyasiler, seçim otobüsünün üzerinden kalabalığı selamladı.

Anahtar Kelimeler: