banner136

Vali Özkan, Ekinözü’nde temaslarda bulundu

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Ekinözü ile ilgili yerel ve merkezi hükümet yatırımları ile hizmetlerin değerlendirilip eksikliklerin ve taleplerin yerine getirilmesi noktasında bir izleme ve değerlendirme mekanizması çalışmalarının organizasyonunu sağlamak için ilçeyi ziyaret etti.

Vali Özkan, Ekinözü ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette Kaymakam Fatih Sayar ve Belediye Başkanı Nursi Çeleğen ile daire amirleri tarafından karşılandı. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan,  daha sonra kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen koordinasyon toplantısına başkanlık etti. Vali Özkan, kaymakamlık binasında düzenlenen koordinasyon toplantısında, ilçenin ivedilik isteyen sorunlarının giderilmesi için Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı personellerinin ilçe genelinde çalışma yürüttüğünü belirtti.

Vali Özkan, “İl müdürlükleri, bölge müdürlükleri yapılan hizmetleri yerinde görmek, daha neler yaparız bunları istişare etmek için buradayız” dedi.

Ekinözü’nde mahalli müşterek ihtiyaçlarla ilgili şehrin günübirlik ihtiyaçları ile ilgili bir toplantı yaptıklarını kaydeden Vali Özkan, “Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Ekinözü ilçesinde de kamu hizmetlerini iyileştirme yönünde ciddi anlamda bir seferberlik bulunuyor. Bölge ve il müdürlüklerimiz, ilçe müdürlüklerimize nasıl yardımcı olacak onu konuştuk. Belediyemizin vatandaşlarımıza götürdüğü müşterek hizmetler nelerdir, bunlara merkezi idare olarak hangi yönden yardımcı olabiliriz, bunları değerlendirdik. Burada yaşam kalitesini arttırmak için Valiliğimizin koordinesinde hangi konulara el atılmalı, bunları istişare edip kararlarını aldık. Hizmetlerle ilgili istişarelerde bulunduk. Bakanlık temsilcilerimiz, sağlık, eğitim, tarım, kırsal kalkınma başta olmak üzere bütün hizmetlerle ilgili merkezi idarenin il ve bölge müdürlüklerinin yapacağı işlemlerle ilgili durum analizini yaptık. İyileştirmemiz gereken alanları tespit ettik. İyileştirilecek alanların her birini eylem planını dönüştürdük. Bunu takvimlendirdik. İyileştirilmesi gereken belli başlıklarda ilgili komisyonları kurdurup hemen alanda çalışacaklar. Ayrıca Ekinözü ilçesinin en önemli zenginliklerinden biri olan İçmeler'in iyileştirilmesi için kalkınma ajansının projesini uygulayıp, finansal sorunları çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda alınan kararların en kısa sürede uygulanmaya başlanacağını dile getiren Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Ekinözü'nü ihtiyaç duyulan hizmetlerde yalnız bırakmayacaklarını da sözlerine ekledi.

 


Anahtar Kelimeler: