banner136

Ünal, muhtarların sorunlarını dinledi
Balik Dunyasi Reklam
banner43

Ünal, muhtarlarla Misak-ı Milli Toplantı Salonu’nda yapacağı toplantı için gerçekleştirdiği Elbistan ziyaretinde Kaymakam Özkan Demir, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Emniyet Müdürü Hakan Aşık ve AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur ile daire amirleri, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Mahallelerin sorunlarının dile getirildiği ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Av. Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ile İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici eşlik etti.

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur yaptı. Sungur, muhtarların başlarının tacı olduğunu söyledi.

Daha sonra konuşan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, “Şehrimiz bir kalkınma ve büyüme hamlesini, 1 Nisan itibariyle yerelde de başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanımız sürekli yanımızda. Sayın Bakanımız da merkezi hükümet yatırımlarında önümüzü açan ve bütün projelerimizi destekleyen bir konumda. Kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah, kışa kadar çalışacağımız dönemi de üreterek geçireceğiz. Kış dönemini planlayacağız. 2020 ile beraber de kaldığımız yerden inşallah şehrimizdeki tüm altyapı ve üst yapı eksikliklerini gidermeye çalışacağız. Emeğimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin selamlama konuşmasının ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de, şunları söyledi:

“Mahallelerimizin sorunları ve ihtiyaçları var. Bütün muhtarlara kapımız açık. Yapılanlar, yapılacaklar var. Bunları Elbistan Belediyesi ile koordinasyon içerisinde bir havuzda topladık. Yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarına ve gelişmişlik düzeylerine göre hizmet edeceğiz. Bu sene bize biraz zaman tanıyın. Bu sene biraz toparlanmamız gerekiyor. Biz, sizin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Çalışacağız, bahanemiz yok. Buradaki söylenen her şey bize ulaşıyor. Elbistan Belediyemizle aramızda da ciddi bir koordinasyon ve üst düzeyde bir işbirliği var. Elbistan Belediyemize, daha fazla yetkimizi devrettik. Kaynak ve araç-gereç de devrettik. Aramızda da hiçbir şekilde ayrım yapmıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde bu şehrimizin, mahallelerimizin bütün ihtiyaçlarının büyük bir kısmını hallederiz.”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal ise, Elbistan’ın sanayi yatırımları noktasında Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’le birlikte Kahramanmaraş’taki sanayicilerle bir çalışma yapacaklarını dile getirdi.

Programın son konuşmasını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da, muhtarlık görevinin önemine dikkat çekerek, “Önce mahalleyi tutmak gerekiyor. Mahalleyi tutmadan, mahallenin yereldeki mikro ölçekteki ihtiyaçlarını hizmetlerini karşılamadan Türkiye’yi tutamazsınız. O yüzden Cumhurbaşkanımızın bu yönde bize talimatı vardır. Muhtarlarımızla bir araya gelin ve benim de selamlarımızı iletin der. Büyükşehir kanunu çıkmadan önce herkes kendi yağında kavrulmaya çalışıyordu. Büyükşehir kanunu ile birlikte Türkiye’de tam anlamında devrim niteliğinde bir gelişme oldu. Şuanda büyükşehir belediye başkanı, Elbistan’ın emrinde. Kahramanmaraş’ımız da Elbistan’ımız da belediyecilik konusunda çok ciddi deneyime ve tecrübeye sahip belediye başkanlarına kavuştu. Her ikisinin de dezavantajı ise, tabiri caizse maalesef çok ciddi bir borç üzerine belediye başkanlığı almak, yürütmek ve disipline etmek durumunda kaldılar” dedi.

Elbistan’da ‘ince işçilik’ dönemini başlattıklarını kaydeden Mahir Ünal, şöyle devam etti:

“Elbistan’ımızda eksik bir belediyecilik kalmıştı. İnşallah Mehmet Gürbüz kardeşimle o belediyecilik eksiğini tamamlayacağız. İşin kabasını bitirdik. Artık ince işçiliğine geleceğiz. İşin ince işçiliği muhtarlıklarda, mahalledeki çalışmalarla ortaya çıkar. Orada parke taşı, çocuk oyun alanları var. Her mahalle için imkanımız olursa çocuklarımızın oynayacağı spor kompleksleri oluşturmak istiyoruz. Şehrimizin kaba çalışmasını bitirdik. Belediye başkanlarımızla beraber önümüzdeki 4 sene içerisinde ince işçilik yapacağız.”

Asıl olanın insanı inşa etmek olduğuna dikkati çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Biz, bunca hizmeti ne için yapıyoruz? Kahramanmaraş’ımızı, Elbistan’ımızı kalkındırmak için neden gece gündüz çalışıyoruz? Atamızdan, ecdadımızdan miras aldığımız ahlakı, erdemi, inancı, kültürü çocuklarımıza aktarmak için yapıyoruz. Biz, inşa faaliyetini, okuldan, hastaneden, parktan mı ibaret görüyoruz. Asıl olan insanı inşa etmektir. Asıl olan ahlakı, sevgiyi, merhameti, iyiliği inşa etmek değil mi? Bu sorumluluk hepimizin. Fert fert hepimizin sorumluluğu var. İnsanı ve insani değerleri inşa etmeliyiz. Değerlerimizi, inancımızı, ahlakımızı, merhametimizi çocuklarımıza aktaramazsak bizim siyasetin ne anlamı kalacak. Biz, bu siyaseti böbürlenmek için mi yapıyoruz? Hayır. Öldüğümüzde bakan, milletvekili, belediye başkanı niyetine demeyecekler; ‘er’ kişi niyetine diyecekler. Önemli olan er kişi olabilmek. Bunların hepsi gelir geçer. Önemli olan bu makamları hizmet için kullanmak, insanı, ahlakı, imanı inşa etmek için kullanmak. Biz 17 yıl boyunca, altyapı, üstyapı, hastane, okul, yol bir sürü şey yaptık. Bundan sonra artık merhameti, iyiliği, kardeşliği, muhabbeti, ahlakı, yardımlaşmayı, insanlığın üzerinde yükseldiği değerleri inşa etmek için çalışmamız gerekiyor” ifadeleri ile konuşmasını tamamladı.

Toplantı, muhtarların taleplerini ve sorunlarını tek tek söz alarak dile getirmeleri ile sona erdi.

 


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ömer Faruk Erşahin 7 ay önce

Gelmişken şu geceyarısı torbadan çıkardığınız santralin pisliğinide izah edeydiniz

Avatar
Obalı 7 ay önce

Vatandaşı dinle bide muhtarları n tuzu kuru bide millet parkı yine panayır alanına döndü çocuklar 'la giremiyoruz hertaraf para tuzağı şarzlı araç kiralama lar filan iyk

Avatar
Elbistan 7 ay önce

Dinlemekten başka bir iş yaptı mı acaba? Mesela anlamak gibi yada dinlediği soruna çözüm bulmak gibi

Avatar
Elbistan 7 ay önce

Neolacak bu CEYHAN nehrinin hali havamız zehirleniyor suyumuz zehirleniyor ELBISTAN a kim sahip çıkacak

Avatar
Mamet Ağa 7 ay önce

Durmuş Küçükle 10 yılda ne yaptınız ki Mehmet GÜRBÜZ le ne yapacaksınız. 10 yıl hiç le geçti 5 yılın da hiç le geçecek ancak böyle toplantılarda milletin kulaklarını ve gözlerini süslü laflarla , kravatlı millet vekilleri ile doldurursunuz ve böylece Ağustos Böceği misali 5 yıl geçer gider ve kaybeden yine Elbistan Memleketi olur. Geleceğiniz de bu ......

Avatar
Fatih 7 ay önce

Manşete göre yorum;muhtarların en büyük sorunu makam arabası lazım ,mersedes S 600 long ... Alırsanız mahalleliyi yine iktidara oy vermeye ikna çalışmalarına hız verirler,...

Avatar
Duyarlı Albıstani 7 ay önce

Allah Allah bu yeni seçilen mıhtarlarda da heç akıl yok herhalde Rahmetli dedem derdiki yavrum karnıyın doymayacağı yere açlığını belirtme derdi sayın vekil Albıstanın hangi derdine derman olmuşki dert anlatmaya gediyorsuz yollarmı yapılmış,baraçlarmı yapılmış var olan kit,ler satılmış yeni yatırımlar yapılmamış bir il olmaya aday deniyor (bu siyasiler olduğu müddetçe zor)bir fakültesi yok bölgede sular akıyor Sayın vekiller bakıyor ülkenin 4. böyük ova sında Tarım bitti.Hayvancılık ha keza can çekişiyor hava yolu yok?? diyeceksin ilçelerde havaalanı olmaz örnekleriyle on tane sayarım sana demir yolu yok batıda kasabalara bile hızlı tren gitmiş bağlantı yollar daha kaç kişinin canını alıp duble olacak ülkenin bir çok yerinde en ufak kasabanın bile yolları duble yazııık yazık Elbistan,Afşin,Ekinözü ve nurhak bölge halkına Allah yardım eylesin Vekillerden ve Meclisden bir hayr yok

Avatar
Irfan kurt 7 ay önce

mahir ünal elbistan marasta kurum kuruluşlar sizin emrinizi neden dinlemiyor ciddiye almıyorlar? karelbistandaki sulama kanalının yapımı için defalarca emir talimat verdiniz dsi ye lâkin yıllarca bir sonuç çıkmadı