banner136

Ülkücü şehit Hasan Hüseyin Akbaş, düzenlenen programla anıldı
Balik Dunyasi Reklam
banner43

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Misak-ı Milli Salonunda düzenlenen programa Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan Kadın Kolları İlçe Başkanı Zübeyde Kozanoğlu, AK Parti Elbistan Kadın Kolları İlçe Başkanı Dilek Çevik, Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Genç ve davetliler katıldı.

Ülkücü şehit Hasan Hüseyin Akbaş’ı anma programı İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden anma programının açılış konuşmasını Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Genç yaptı.

Daha sonra kürsüye gelen Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan Kadın Kolları İlçe Başkanı Zübeyde Kozanoğlu, kendi kaleme almış olduğu şiiri seslendirdi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere kürsüye davet edilen Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu kutsal davanın bölünmez bütünlüğü için 1980 yılının 15 Mart’ında cemrenin toprağa düştüğü gibi toprağa düşen yiğitlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim davamız şehitlerimizin kanları üzerinde yükselen bir davadır. Nice canlar toprağa düştü, nice bedeller ödendi. Bugün bu coğrafyada özgür ve bağımsız yaşayabiliyorsak,  toprağa düşen ülkücü şehitlerimizin sayesinde bugün bu hürriyeti soluyoruz. Hepsinden Allah razı olsun. Bizim geçmişimize, mazimize karşı borcumuz, geleceğe karşı sorumluluğumuzdur. Şehidimiz Hasan Hüseyin Akbaş kardeşimizi gelecek kuşaklara onun mücadelesini taşıyamazsak ahde vefaya karşı kendimizi borçlu hissederiz.”

Başkan Kılıç’ın konuşmasının ardından ülkücü şehit Hasan Hüseyin Akbaş’ın hayatını anlatan kısa bire sinevizyon gösterimi yapıldı.

Programın sonunda ülkücü şehit Hasan Hüseyin Akbaş’ın kardeşi Haydar Akbaş kısa bir teşekkür konuşması yaptı.


Anahtar Kelimeler: