banner136
banner138

TKDK Yardım Masası, Ziraat Odası’nda faaliyete başladı
banner143

Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak’taki çiftçilerin, üreticilerin ve yatırımcıların Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) desteklerinden azami derecede yararlanması ihtiyaç duyduğu bilgilere daha kolay ulaşabilmesi adına Elbistan'da "İl Koordinatörlüğü Yardım Masası" kuruldu. Yardım Masası ile ilgili olarak TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, “TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü Uzmanları'nın yatırımcıları bilgilendireceği "Yardım Masası" Elbistan Ziraat Odası'nda faaliyete geçmiştir. Başta Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak gibi İl Koordinatörlüğümüze önemli mesafede olan ilçelerimizdeki yatırımcılarım 29 Mart 2019 tarihine kadar Elbistan Ziraat Odası'nda faaliyet gösteren Yardım Masamızı ziyaret ederek desteklerimiz hakkında bilgi alabilir” denildi.

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut ise, TKDK’nın IPARD Programı (IPARD II Dönemi) Beşinci Başvuru Çağrı programında 250 milyon Avroluk bir hibe paketi sunduğunu hatırlattı.

Hibe desteklerinden yararlanmanın önemine değinen Başkan Bulut, “Bu dönemde süt ve et hayvancılığı projelerine, süt işleme tesisleri, kesimhaneler, meyve/sebze soğuk hava depoları ve su ürünleri işleme tesisleri kurulumuna destek verilecek. Çiftçimiz, üreticimiz, yatırımcımız mutlaka bu fırsatı değerlendirmeli. TKDK, il merkezine uzaklıktan dolayı bir yardım masası açtı. Uzmanlar burada çiftçimize istedikleri bilgileri verecek ve yol gösterecek. Biz de çiftçimizin bu desteklerden yararlanması ve üretmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 

 


Anahtar Kelimeler:

banner116