banner136
banner191
banner162

Şeker fabrikasının özelleştirme dışındaki 371 dönüm arazisi kiralanacak
banner167

Elbistan Şeker Fabrikası’nın özelleştirme kapsamı dışında kalan ve mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye (Türkşeker) ait olan 371 bin 600 metrekarelik tarım arazisi, 1 yıllığına kiralanacak. Söz konusu arazinin kiralanması ile ilgili olarak Malatya Şeker Fabrikası Müdürlüğü’nce ilan yayımlandı.

İlana göre, kiralanacak arazi 4 parselden oluşuyor. En büyüğü 170 dönüm olan tarım arazileri, Gagur Yazısı ve Kurtlu Burun mevkilerinde yer alıyor. 16 bin 500, 36 bin 600, 139 bin 500 ve 179 bin metrekare olarak belirtilen 4 parselin toplam büyüklüğü ise 371 bin 600 metrekareye ulaşıyor. İhale, 20 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te Malatya Şeker Fabrikası’nda açık ihale usulüyle yapılacak. Alım-Satım ve İhale Komisyonunun, teklif fiyatlarını düşük bulması halinde açık artırma veya pazarlık usulüne gidilebilecek. Söz konusu taşınmazlar peşin bedelle kiralanacak ve kiralama bedelinin tamamı peşin olarak alınacak. Kiralanacak tarım arazilerinin tamamına fiyat teklifi verilecek.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden; teklif mektubu, teminat belgesi, imza sirküleri, temsil durumunda noterden onaylı vekaletname, şartnamenin istekli tarafından imzalanmış örneği ve nüfus cüzdanı örneği istenecek. Tüzel kişilerden ise; teklif mektubu, teminat belgesi, imza sirküleri, temsil durumunda noterden onaylı vekaletname, şartnamenin istekli tarafından imzalanmış örneği istenecek.

İstekliler, teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecek.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
elbistanlı çiftçi 1 yıl önce

hani araziler fabrikaya alana peşkeş çekilmişti?hani arazi fiyatına fabrika satılıyodu? bir tek fabrika alanı satışta diğer yerler satış dışı buda resmi ispatı, oyuna gelmeyin elbistan, yatan, iş yapmayan, maliyeti yüksek şeker üretimi yapan hantal yapıdan kurtuldu hamdolsun.

Misafir Avatar
DADALOĞLU 1 yıl önce @elbistanlı çiftçi

Maliyeti ve şeker üretimi hiç de düşük değildi. Sadece kontrol ve denetim gerekliydi. Fabrika personelini devlet kurumlarına dağıtarak çok mu iyi oldu ? Devlette iken 4000 ton/gün pancar kesen fabrika 300 - 3500 düştü. Çitçi için gerekli olan tohum, ilaç ve küsbe fiyatları 5 e katladı. Ne olursa olsun halkın vatandaşın malı satılıp tekelleşmeye gidilmemeliydi. TORUNLARINIZ SİZLERİN YAKASINA YAPIŞACAK !!!

Beğenmedim! (2)
Avatar
Mehmet 1 yıl önce

Satışın ilk adımları.Herseyi satın

Avatar
Muharrem 1 yıl önce

Elbistan’lı çiftçi fabrikanın özelleşmesi güzel arazisinin satılmaması gerektiğinin bilincindeyiz izlenim böyle görünüyor kiralama konusuna gelince satılmadığına dair varmı belgen. Satılmadı ise zaten mevcut belediye başkanı bi önceki belediye başkanı iki dönem üst üste koltukta oturmadan dahi Elbistan Belediyesi ne ait neredeyse birçok arsa satıldı ve hazine de olan yerler ise de kepçe ile kırılıp petrol yapıldı foto üstelin ilerisi sağda ha şimdiki belediye başkanı Allah var buraların peşine düştü alabildiğini alıyor uygun olmayan yerleri yıktırıyor eğriye eğri doğruya doğru konuşmak lazım fanatik lik bu işlerde zarar getirir belediyecilikten tut devlet adamlığına kadar öncelik ülkenin bekası şehirlerimizin de belediyecilikte gelişimi olmalı gerilemesi değil şimdiki Başkan dan Allah razı olsun adam elinden geleni yapmaya çalışıyor gönüllere hizmet etmek için

Avatar
Elbistanlı 1 yıl önce

Amacı dışında kullanılan bir arazi eski sahiplerine iade edilmeli.