Şehit oğullarının adına kütüphane yaptırdılar
Tüm giderleri, şehit özel harekatçı Türkoğlu’nun ailesi tarafından karşılanan kütüphanede değişik türlerde toplam 3.100 kitap yer alıyor.

Elbistanlı özel hareket polisi Sinan Türkoğlu, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerce 4 Haziran 2018’de kalekola düzenlenen roketli saldırıda ağır yaralanmıştı. Türkoğlu, Şemdinli Devlet Hastanesindeki ilk tedavisinin ardından havayolu ile GATA’ya sevk edilmişti. Türkoğlu, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak olaydan 7 gün sonra şehit olmuştu. Oğullarını vatan için toprağa veren acılı aile, kütüphane yaptırmaya karar verdi. Kütüphane için de Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi belirlendi. Kütüphanenin, tüm donanımı ve müştemilatının giderleri, şehit ailesi tarafından açıldı. İçinde 3.100 kitabın yer aldığı kütüphanenin açılışına, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, şehidin aile fertleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Açılışa katılanlar, başta Türkoğlu olmak üzere tüm şehitlerimiz için ellerini semaya kaldırarak dua etti.

Burada bir değerlendirme yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, “Şehidimizin hatırasına Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kazandırmış olduğunuz kütüphane dolayısıyla Elbistan halkı ve şahsım adına şükranlarımı sunar, şehidimizin manevi huzurunda saygı ile eğilirim” dedi.

Şehidin aile fertleri de, oğullarının hatırasını yaşatmak için böyle bir çalışma yapmayı istediklerini dile getirdiler.  


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119