banner136

Paksoy’un projeleri gün yüzüne çıkıyor
Balik Dunyasi Reklam
banner43

Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler kapsamında saha çalışmalarına devam ediyor. İlçede esnaf gezileri düzenleyen Paksoy, bir yandan da mahalle ziyaretlerine ağırlık vermeye başladı. Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkanı Abdullah Paksoy, parolasını ‘Huzur, Sevgi, Hizmet’ olarak belirlediği seçim kampanyası kapsamında ilçe için hazırladığı projelerin bir kısmını da tanıtmaya başladı.

Paksoy’un bugüne kadar açıkladığı projeler, ilçenin ekonomik, kültürel ve eğitim alanında oldu. Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy ilçe ekonomisine katkı sunacak Yatırım Teşvik Merkezi ve Danışmanlık Birimi oluşturacaklarını söyledi. Belediye bünyesinde kurulacak bbu birimin, yatırımcının önünü açacak şekilde faaliyet göstereceğini anlatan Paksoy, “Belediyemiz bünyesinde kurulacak yatırım teşvik merkezi ve danışmanlık birimimiz ile Ticaret ve Sanayi Odamızın da destekleriyle şehrimizde salça, makarna fabrikaları ile mandıra ve paketleme tesislerinin kurulmasının önünü açıp istihdama tam destek vereceğiz. Geleneğin birikimi, geleceğin teknolojisi ile Elbistan'da yetiştirilen tarım ve hayvancılık ürünlerinin üretimi ve sanayisiyle Elbistan'ın ticaretine katkı sağlayacağız” dedi.

Eğitim noktasında da öğrencilerin kullanımına sunulacak dev bir kütüphane projesini kamuoyu ile paylaşan Paksoy, “İçerisinde e-kitap, sesli kitap, cep kütüphanesi, çoklu çalışma salonları ve ayrıca kütüphane oryantasyon eğitimlerinin verileceği, nezih mekanlardan oluşan şehrimize yakışır şekilde dev kütüphane yapacağız” bilgisini aktardı.

Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy’un ilçedeki hayvancılığın gelişmesi noktasındaki projelerinden biri de ‘Halk Süt’ oldu. Paksoy, göreve gelmesi halinde mahallelerde Halk Süt satış noktalarını oluşturarak üreticiden tüketiciye direk günlük çiğ süt satışı yapılacağını kaydetti. Paksoy, dünya evine girecek çiftler için de Pınarbaşı’nda Nikah Sarayı yapılacağını belirtti.

Elbistan’la ilgili diğer projelerini de önümüzdeki günlerde açıklamaya devam edeceklerini hatırlatan Başkan Adayı Abdullah Paksoy, şunları söyledi:

“Elbistanlı hemşerilerimiz bizi tanıyor ve biliyor. Bir süredir seçim propagandası kapsamında geziler yapıyoruz. Bizim önceliğimiz Elbistan’a huzur getirmek. Biz, Elbistan’daki hemşerilerimizin huzurunu sağlamak istiyoruz. Hizmet, her türlü gelir. Belediye başkanı, söz verse de vermese de yapmak zorunda olduğu asli görevleri vardır. Elbistanlı hemşerilerimi dinlediğimde Elbistan’daki sorunun ne kadar büyük olduğunu bir kez daha görmüş oldum. İnşallah, göreve geldiğimiz zaman Elbistan’ı yalnız yönetmeyeceğiz. Elbistan’ı hep beraber yönetmek istiyoruz. Sorunlar büyük. Elbistanlı hemşerilerimizin ise tek isteği var o da hizmet. Elbistan’ımızın şuandaki düştüğü durum hiçbir ilçede yok. Biz, kavga için gelmiyoruz. Sevgi, saygı ve hoşgörü için geliyoruz.” 


Anahtar Kelimeler: