banner136

Paksoy’dan Büyükyapalak’ta mahalle mitingi
banner143

Çok sayıda vatandaşın katıldığı organizede ilk olarak konuşan Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç, Paksoy’la birlikte şehri güzelleştireceklerini belirterek, “Burada bir vefa gösteren Elbistan Belediye Başkanı Sayın Abdullah Paksoy’a teşekkürle başlayacağım. Bakın başkan diyorum aday demiyorum. Bunu da halktan gelen tepkilerle söylüyorum. Büyükyapalak’tan da gördüğüm kadarıyla bu karar çoktan verilmiş. Şimdi gelelim diğer tarafa Elbistan’da birçok aday adayı varken Balıkesir’den bizimle ilgili, Elbistan’la ilgili bir sözü olmayan, sizi tanımayan, Elbistan’da yaşayıp yaşamayacağı belli olmayan bu arkadaşı aday ettiler. Elbistan bunları görüyor, biliyor, bizler de Elbistan’ın ferasetine güveniyoruz, sizlere güveniyoruz Yapalak, ben Tek Ali, Abdullah ağabeyimle birlikte bu şehri güzelleştireceğiz.

Elbistan’a tren getireceğim diyorlar. Geçen seçimde de havaalanı yapacağım demişti yaptı mı? Bir sonraki seçimde denizi getirmeye kalkarlar. İnanmayın, seçimden sonra hiçbiriniz bulamazsınız onların. Hem Abdullah Paksoy hem de ben gittiğimiz her yerde şahsımıza oy verin diyoruz. Onlar diyorlar ki Tayyip Erdoğan’a oy verin. Niye? Tayyip Erdoğan mı yönetecek Elbistan’ı?” dedi.

Seçim otobüsünün üstünden halka seslenen Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, şahsına gösterilen ilgiye teşekkür ederek, “Her zaman dediğim gibi sizin sevginize can dayanmaz can. Hepinize çok teşekkür ediyorum, beni böyle bir teveccühle karşıladığınız için hepinize minnettarım. Ben bu topraklarda yetiştim, burada büyüdüm Allah işimi rast getirdi belediye başkanı oldum, sizlerden biriyim yoksa ne farkım var. Halktan aldığım güçle de, memleketime, canım Elbistan’ıma hizmet etmek için gecemi gündüzüme katarım, daha önce yaptım, yine yapacağım” şeklinde konuştu.

Halktan aldığı teveccühü kimsenin temsiline bırakmayacağını vurgulayan Paksoy, “Ben öyle kimsenin temsilcisi olmayacağım, çalışma arkadaşlarımla birlikte bu şehrin emin kişisi olmaya geliyorum, halkımdan aldığım teveccühü kimsenin temsiline bırakmam! Ama diğer aday arkadaş öyle mi? Kendisi mi başkan adayı, başkası mı belli değil. Biz karşımızda onu görmek istiyoruz, onunla şehrimizin halini hasbıhal etmek istiyoruz, gelsin tartışalım istiyoruz; gelmiyor” ifadelerini kullandı.

Paksoy, mitingin ardından mahalle halkı ile bir süre sohbet etti. 
Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116