banner136

Paksoy: “Yatırım programlarımızı vatandaşlarımıza buluşturacağız”
banner43
 Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak çalışmalarını sürdürüyor. Paksoy, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Paksoy, bu kapsamda Maden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şubesi’ni ziyaret etti. Maden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şubesi’ndeki ziyaretin gündeminde ise devredilen AEL kömür işletmesindeki kamu personellerinin durumu vardı. Şube Başkanı Adil Bölükbaşı ile görüş alışverişinde bulunan Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, evlerine gönderilen ve ücretli izin yapan yaklaşık 2 bin personel bulunduğunu dile getirdi.

Elbistan’ın ekonomisinin bu durumdan dolayı aylık 5 milyon lira kaybının bulunduğunu belirten Paksoy, “Termik Santraller özelleşti ve yaklaşık 2 bin işçi süresiz izne ayrıldı. Bu süresiz izne ayrılanlar vatandaşlarımızın maaşlarında kesintiler oluyor. Bu kesintiler sebebiyle Elbistan ekonomisi neredeyse aylık 5 milyon lira zarar ediyor, 5 milyon lira sıcak para girişi kesiliyor ve bu işçi arkadaşlarımızın bir de tayin olduğunu düşünürsek bu sefer miktar iki katına çıkacak” dedi.

Paksoy, son olarak Elbistan’ın bu ekonomik durumunu görerek hazırladıkları projeler arasında geliştirdiğimiz yatırım programları olduğunu belirterek, “Bunu yakında vatandaşımızla buluşturacağız” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler: