banner136

Paksoy, projelerini anlatıyor

Paksoy, gerçekleştirdiği ziyaretlerde, toplumla ve sivil toplum örgütleriyle yapılan istişareler ve dinlemeler sonucunda oluşturduklarını söylediği projelerini de anlatıyor.

Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler çerçevesinde Karahasanlılar Derneği, Marangozlar Odası, Demirciler ve Tamirciler Odası’nı ziyaret etti. Paksoy, ilçe merkezindeki birçok caddede esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyaretlerinde ilçeyle ilgili olarak hazırladığı projelerini anlatan Paksoy, gençlerin kendi işyerlerini açmaları konusunda teşvik edici bir çalışma içerisinde olduğunu söyledi.

Paksoy, “Gençlerimizin şahıs olarak iş arayan değil, iş yeri açarak istihdam yaratmalarının önünü açacağız. Şöyle ki iş yeri açmak isteyen veya bir proje geliştiren gençlerimizin bütün altyapısını, mimarisini belediye olarak biz karşılayacağız. Biz, seçilen değil seçen gençlik diyoruz” ifadelerini kullandı.  

Şehirde kadınlar için sosyal yaşam alanının eksikliğini gördüklerini hatırlatan Paksoy bununla ilgili de içinde yüzme havuzundan oyun alanlarına kadar her türlü sosyal faaliyet imkanının sunulacağı Kadın Yaşam Merkezi projesini hazırladıklarını belirtti.

Özellikle beldeden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarına hizmet ulaştırma noktasında atıl durumdaki eski belde belediye binalarını Sosyal Tesis ve Yerinde Çözüm Merkezi haline dönüştüreceklerini söyleyen Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, “Eski belde belediye binalarımız atıl durumlarında, bunları görüyoruz o binaları bu hallerinden kurtarıp, uygun bir şekilde genişleteceğiz. Her birinin önüne birer iş makinesi bırakacağız. Bu binaları Sosyal Tesis ve Yerinde Çözüm Merkezi olarak hizmete sunacağız” dedi.

Paksoy, şunları söyledi;

“Mutluluk daima yakınımızdadır, biz halkımıza yakınız, o yüzden mutluyuz. Öyle ki Allah nasip etmiş biz Belediye Başkanı olmuşuz, kimseden bir üstünlüğümüz yok. Elbistan’ı, Elbistanlıyı tanıyor ona göre de çalışma yapıyoruz. Toplumumuzun sıkıntılarını yerinde tespit etmek ve sizleri dinlemek için yaptığımız ziyaretler neticesinde ortaya çıkardığımız projelerimiz saf, sade ve tamamen ihtiyaca dayalı olarak gelişiyor. Bu dönem biz böyle bir yol izliyoruz ve bunda Elbistanlının hakkını iade etmek gerekir, halkımızla iç içe yapılan her işin dönüşümü çok güzel oluyor.”

Esnafların büyük teveccühü ile karşılaştığını kaydeden Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, Elbistan’ın il olmasıyla ilgili de, “Seçime kadar Elbistan’ı il yapın; ceketimi alır çıkarım” diyerek,  “Her dönem bu söylentiler oluyor halkımızın umutlarıyla oynanmasına müsaade etmem! Eğer İl yapma durumunuz varsa her şey elinizde!” değerlendirmesini yaptı. 


Anahtar Kelimeler: