banner136

Öztunç, anket sonuçlarını paylaştı

Öztunç, “Rüzgar esiyor, rüzgar fırtınaya’ döndü diyerek, rakibi Güngör’e de projelerini açıklama çağrısında bulundu.

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında seçim çalışmaları ve gündeme ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

Öztunç, şunları söyledi:

“Malum seçim kampanyasındayız. Önümüzde yerel seçimler var. 31 Mart’a her geçen gün yaklaşıyoruz. 31 Mart’ta yurttaşlarımız şehr-i eminleri seçecekler. Bu kapsamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gördüğüm ilgiden dolayı gayet memnunum. Keyifli bir kampanya oluyor. Sağ olsunlar vatandaşlarımız bana destek veriyorlar. Projelerimizi açıkladım. Ben projelerimi açıkladım ama rakibim Hayrettin Güngör hala açıklamadı. Merak ediyorum; hiç mi projesi yok? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtına binerek mi kampanyayı götürecekler. Bakıyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanının ismi dışında başka bir şey söylemiyorlar. Yerel seçimlerde Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan mı merak ediyorum. Neden Hayrettin Güngör Bey çıkıp ta bir proje açıklamıyor. Mesela ben tramvay dedim, hafif raylı sistem dedim ama Sayın Güngör hiçbir şey söylemiyor. Çıksın artık projelerini açıklasın. Sayın Tayyip Erdoğan’ın arkasına saklanarak Sayın Cumhurbaşkanının yakasına tutunarak seçim kampanyası yürütmesinler.”

Şahsı hakkına karalama kampanyası yürütüldüğüne dikkati çeken Öztunç, bir firmanın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili olarak yaptığı anket sonuçlarını da kamuoyu ile paylaştı.

Öztunç, “Ben iyi niyetle sokağa çıktım, iyi niyetle projelerimi açıkladım, iyi niyetle ne yapmak istediğimi anlatıyorum ve toplumda da karşılık buluyorum. Anket sonuçlar geldi. Yüzde 41 Sayın Hayrettin Güngör görünüyor, yüzde 40 ben görünüyorum ve 19 da kararsız görünüyor. Bu anketler geldikçe hemşerilerimin bana ilgisi arttıkça, projelerimi dinledikçe şaşırıyorlar. Bana iftira atıp, dedikodu yapıyorlar.  Ben proje yapacağım diyorum. Hafif raylı sistem, kahramanlar stadı, güney çevre yolu, kreşler açacağım, yeni mezarlık alanı, dev bir cami yapacağım diyorum ama onlar çıkıyorlar başka bir şey söylüyorlar. Benim verilmeyecek hiçbir hesabım yok. Benim meclisteki konuşmalarıma baksınlar. Kahramanmaraşlı da bunun farkında olduğu için bana destek veriyor” dedi.

Provokatörlerden hesap soracağını kaydeden Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, açıklamalarını, “Yıllardır bir kişi Kahramanmaraş’ın adını mecliste gündeme getirmezdi. Sorunları gündeme getirdim diye suçlu mu olduk? Hizmet gelsin diye çırpındığımız için suçlu mu olduk? Çok net. Provokatörlerden hesap sorulacak. Arkasında duracağım. Bu şehri birbirine kimse düşüremez. Buna izin vermeyeceğiz. Ben kimse kimseyi üzmesin, iyi bir kampanya süreci yönetelim dedikçe iftira atıyorlar, dedikodu yapıyorlar ve yalan şeyler yazıyorlar. Kasetse kaset, dosya ise dosya, belge ise belge hodri meydan. Bana CHP’den aday olmasan sana çok oy veririz diyorlar. Ama şu da var. Gittiğim her yerde insanlar biz Ali Öztunç’a oy vereceğiz diyorlar. Partisi bizi ilgilendirmez diyorlar. Biz Ali Öztunç’a oy vereceğiz diyorlar. Bunu AK Partili de MHP’li de söylüyor. Rüzgâr esiyor, rüzgâr fırtınaya döndü” cümleleri ile tamamladı.

 


Anahtar Kelimeler: