banner136

Nurhak’ta Millet İttifakı adayı İlhami Bozan seçimi kazandı
Balik Dunyasi Reklam
banner43

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kahramanmaraş’taki tek belediyesi olan Nurhak’ta, 31 Mart yerel seçimlerinde de ipi göğüsleyen parti oldu. Millet İttifakı çatısı altında seçimlere giren Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkan adayı İlhami Bozan, kesin olmayan sonuçlara göre, seçim zaferini ilan eden isim oldu. Bozan, Nurhak genelindeki toplam sandıklardan 4 bin 142 oy aldı. En yakın rakibi Cumhur İttifakı’nın adayı Battal Kaya ise 3 bin 439 oy aldı.

Nurhak’ın yeni belediye başkanı olan İlhami Bozan, kendisine destek veren ve vermeyen tüm Nurhaklılara teşekkür ederek ilçeye en iyi şekilde hizmet etmek istediğini söyledi.

 

İLHAMİ BOZAN KİMDİR?

 

İlhami Bozan, 1980 yılında Nurhak’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Nurhak’ta tamamladı ve İnönü Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı.  Akademik hayatına Malatya’da başlayıp bitiren İlhami Bozan, İstanbul’a öğretmen olarak atandı. Sosyal bilimler alanında birçok akademik çalışmalar yaptı.  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü de bitiren İlhami Bozan, son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim, Yönetim ve Denetim alanında mastır yaptı.  İlhami Bozan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş Nurhak Belediye Başkan adayı oldu.

 


Anahtar Kelimeler: