banner136

Metruk binaların yıkımına başlandı

İlçe genelinde 51 metruk binanın yıkılması çalışmalarına Elbistan Belediyesince başlandı. Metruk binaların yıkılmasıyla ilgili olarak Elbistan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkililer Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Belediyemiz, Kahramanmaraş Valiliği, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Koordinasyonunda başlatılan çalışmalar kapsamında ilçe genelinde 51 metruk bina yıkılmaya başlandı. İnsanlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binalar önceden tespit edilerek ilgili kamu kurum ve kuruşlar ile istişare yapılmış ve yıkım kararları alınmıştı” denildi.

Metruk binaların yıkılmasıyla görüntü kirliliğinin önüne geçilmesinin amaçlandığı bilgisine yer verilen açıklamada, kırsal mahallelerdeki tespitlerin de devam ettiği hatırlatıldı.

Açıklamada, “Belediyemize bağlı Fen İşleri Müdürlüğü araçları yıkım ve çalışmalarını sürdürürken Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ise metruk binaların çevresinde güvenlik tedbirlerini almışlardır. Buradaki amaç şehrimizin çehresini bozan görüntü kirliliğinin önüne geçmektir. Ayrıca diğer 78 mahallemizde ise metruk ve kullanılmayan yapılar tespit edilmeye başlanmıştır. Tespit çalışmaları sona erdikten sonra yıkım çalışmalarına başlanacaktır" ifadelerine yer verildi .

banner141

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119