banner136

Kur'an Kursu öğrencileri Yemenli kardeşlerini unutmadı

Elbistan’da ‘Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyası kapsamında minik Kur’an talebelerinin,  Yemen’deki akranlarına olan duyarlılığı devam ediyor. Filiz-Kemal Kadayıfçı 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri, de diğer kurslardaki akranlarınca toplanan miktara kumbaralarındaki harçlıklarını ekleyerek destek oldu. Minik Kur’an kursu talebelerinin biriktirdiği paralar, Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Elbistan İlçe Müftüsü Muhsin Demirel’e teslim edildi. 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin, bu kampanya çerçevesine yardımlaşma ve paylaşmanın en güzel örneklerini sergilediğini söyledi.

Yaşanan iç savaş nedeniyle temel gıda ve tıbbi malzeme ihtiyacının had safhada olduğu Yemen’e duyarsız kalmayan 4-6 yaş Kur’an kurslarındaki öğrencilere ve velilerine teşekkür eden Müftü Demirel,

“Öğrencilerimiz, kurs müfredatında yer alan kumbara etkinliği kapsamında yaptıkları rengarenk kumbaraları Yemenli kardeşleri için harçlıkları ile doldurdu. İlçemizdeki tüm 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerimiz toplam 3 bin 715 TL yardım toplamıştı. Filiz-Kemal Kadayıfçı 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerimiz de bu miktara destek oldu. Bu yardımları, Türkiye Diyanet Vakfı adına biz teslim alıyoruz. Bu anlamalı bağış kampanyasına katkı sağlayan 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerimizi, öğreticilerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Çocukların aldığı eğitimin bu şekilde meyve verdiğini görmek bizler için mutluluk kaynağıdır. Öğrencilerimizin gösterdiği bu güzel davranışların herkese örnek olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

banner141

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119