banner136

Kılınç’tan 3 Mayıs açıklaması
banner17
banner43

Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Murat Kılınç, 3 Mayıs Türkçülük ve Milliyetçilik Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, 3 Mayıs 1944 tarihinin Türk milliyetçileri açısından özel bir gün olduğunu belirten Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Murat Kılınç, “O günlerde milliyetçi kahramanların fedakârlıkları ve inançlarıyla vatan toprağına ektikleri tohumlar yeşermiş ve Türk milliyetçiliği gün geçtikçe güçlenerek bugünlere gelmiştir” dedi.

Kılınç, şunları söyledi:

“Türk milliyetçiliği tarihinin bizce mihenk taşlarından olan ve aziz milletimizin yiğit ve cefakâr evlatları Türk milliyetçileri için manası çok yüksek olan 3 Mayıs 1944’ün 70. yıldönümünü yaşıyoruz.1944 şartlarını göz önüne getirdiğimizde; bir yanda ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit eden yayılmacı ve zalim komünist anlayışa, diğer yanda da her türlü farklı sesi susturmayı kendine şiar edinmiş bir iktidarın anti-demokrat tutumuna rastlamaktayız.

Dönemin iktidarının farklı fikir ve düşüncelere gösterdiği tahammülsüz tutuma rağmen, Sovyet emperyalizminin esiri ve maşası durumundaki zihinlerin devlet içerisinde kadrolaşmasına göz yumulmuş, bölücü ve komünist faaliyetler bu dönemde ülkemizi karanlığa sürükleyebilecek bir boyut ve hız kazanmıştır. İşte böyle bir dönemde; ömrünü milletine ve inandığı değerlere adamış büyük dava adamı Hüseyin Nihal Atsız ve diğer Türk milliyetçisi mütefekkirler, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu tehlikelere dikkat çekmiş, devlet yöneticilerine ve necip milletimize tarihi uyarılarda bulunmuşladır. Ülkemizin üzerindeki karanlık, bu tarihi ikazdan çok ürkmüş ve Atsız Bey’i çeşitli mesnetsiz iftiralarla linç etmek, onun şahsında Türk milliyetçiliğini ve Türklük ateşini mahkûm etmek istemiştir. Fütursuzca bir tiyatro sergilenmiş ve Atsız Bey’e dava açılmıştır. Ancak; Türk milliyetçiliğini Türk yurdunda susturmak isteyip, Atsız Bey’i öz vatanında parya haline getirmek isteyen ihanet çevrelerinin yanıldığı Atsız Bey’in duruşma gününde anlaşılıyordu. 3 Mayıs 1944’te, tarih bir kez daha başrolünde Türk milliyetçilerinin olduğu bir destana şahitlik ediyordu. Türk gençliği, bölücü ve yıkıcı akımların ortaya çıkardığı tehdidi fark ederek Türk milliyetçiliğine ve Atsız Bey’e olan desteğini şairane bir biçimde ortaya koymuştur.

3 Mayıs 1944’te Türk gençliği, komünist ve materyalist akımlara karşı, Türk vatanında Türklüğü yargılamak isteyenlere karşı, bağımsız bir Türk Dünyası için haykırmıştır. 3 Mayıs 1944’te baskıcı siyasal koşullara rağmen Türk milliyetçileri, ülkemizde sivil ve demokratik muhalefetin ilk örneğini vererek Türk demokrasisine çok önemli bir katkıda bulunmuşlardır. 3 Mayıs 1944, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de aralarında bulunduğu inançlı bir grubun, Türk milliyetçiliğini bir fikir ve duygu olmaktan çıkarıp “hareket” haline getirdiği tarihtir. Ancak 3 Mayıs, Türk milliyetçileri için işkence ve cefayla dolu bir dönemin de başlangıcı olmuştur. Türk milliyetçileri milletinin menfaatlerini ve soydaşlarının bağımsızlığını savundukları için büyük eziyetler çekmiş; Türk milliyetçisi olmanın bedelini işkencelerle ödemişlerdir.”

“Ancak; baskılar milliyetçilerin inançlarını ve sevdalarını azaltmamış aksine daha da güçlendirmiş; işkence haneler Türklük ateşiyle inleyen gür seslerle yankılanmıştır” ifadesini kullanan Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Murat Kılınç, açıklamasını; “O günlerde milliyetçi kahramanların fedakârlıkları ve inançlarıyla vatan toprağına ektikleri tohumlar yeşermiş ve Türk milliyetçiliği gün geçtikçe güçlenerek bugünlere gelmiştir. Ancak bugünde Türk milliyetçilerine karşı var olan düşmanlığın azaldığını söylemek oldukça güçtür ve yine bugünde, Türk milletinin birliğinden ve vatanın bütünlüğünden rahatsız olan ihanet odaklarının karşısındaki yegâne güç Türk milliyetçileridir. Bu nedenle Türk milliyetçiliği ve milliyetçiler bugün de hedef tahtasındadır. İyi bilinmelidir ki; Türk milliyetçilerinin gayrı milli unsurlara karşı bugüne kadar gösterdiği net tavırda herhangi bir değişiklik olmamıştır. Bugün de aziz milletimize kast eden her türlü ihanetin karşısında Türk milliyetçileri yıkılmaz bir bent olarak durmaktadır. 70 yıl önceki 3 Mayıs ruhunun bugün de içimizde olduğundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve büyük dava adamı Atsız Bey olmak üzere 3 Mayıs 1944’ün tüm kahramanlarını şükran ve minnetle anıyor; aziz milletimizin ve Türk milliyetçilerinin bu tarihi gününü kutluyoruz” cümleleri ile tamamladı.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muhalif tebessüm 6 yıl önce

Millet,soy,ırk gibi kavramlarla övünmek,bu dünyada belki az biraz bir şey kazandırır insana ;ama ahirette ne kazandırır? Hiçbir şey!

Aslolan Allaha kul olmaktır;İslam,şereftir,şereflendirir.