banner136

İŞKUR ile meslek sahibi oldular

İŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi ve Nurhak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde özel politika kapsamında kırsal kesimde yaşayan genç işsizlere yönelik açılan elektrik tesisatçısı kursunun teorik eğitimini tamamlayan kursiyerler, Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün onayı ile MEB’e bağlı okullarda elektrik ve yangın alarm sistemlerinin kontrollerini, arızalı olan yerlerin bakım ve onarımlarını yapıyorlar.

İŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Açar, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Nurhak ilçesinde açtığımız bu kurs ile gençlerimiz meslek sahibi olur iken günlük 30 TL cep harçlıkları ve GSS primleri de kurumumuz tarafından karşılanmaktadır. Gençlerimizin işsiz kalmaması için mutlaka meslek sahibi olmaları, aynı zamanda da o mesleği yapabilme becerilerinin olma zorunluluğu vardır. Okullarda yapılan çalışmalar için denetime geldik. Okullarımıza İŞKUR tarafından temizlik, güvenlik konusunda işçi desteği veriyoruz. Nurhak’taki okulların çok bakımlı temiz olduğunu gördük. ‘Okullar bizim, bizim çocuklarımız okuyor’ anlayışı ile İŞKUR olarak desteklerimiz devam etmektedir. Bu hizmetler işbirliği içinde yapılıyor.

Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Marangoz ve Nurhak Halk Eğitim Müdürümüz Bayram Alış’ destekleri için teşekkür ederiz” dedi.

banner141

Anahtar Kelimeler:

banner118

banner129

banner119