banner136

İHH’dan Yemen için acil yardım çağrısı

Özellikle sağlık hizmetlerinin verilemediği Yemen’de insanların, dışarıdan gelen yardımlarla ayakta durabildiğini kaydeden İHH Elbistan Temsilcisi Yusuf Bolat, toplam nüfusun yüzde 75'ine tekabül eden 22 milyon kişinin de insani yardımlara muhtaç durumda olduğunu söyledi.

Yemen’de 12 milyon insanın acil yardım ve müdahaleye ihtiyaç duyduğunun altını çizen Bolat, “Yaklaşık 2.9 milyon çocuk, hamile ve emziren kadın yeteriz beslenmeyle karşı karşıya. 5 yaş altı 400 bin çocuğun durumu kritik boyutlara ulaştı. 2018 Nisan itibariyle Yemen’de ishal ve kolera vakalarının sayısında korkunç bir yükselme meydana geldi. 1 milyondan fazla sayıdaki vakadan maalesef 2.275 vaka ölümle sonuçlandı. Bu vakalar Yemen’in yüzde 96’sına, toplam 305 il/ilçeye farklı derecelerde yayılmış durumda. Yemen'deki insanlık dramına sessiz kalmayan İHH İnsani Yardım Vakfı, “Yemen Yardım Bekliyor” sloganıyla başlattığı Acil Yardım Kampanyası çerçevesinde bu zulme sessiz kalmayan, mazlum Yemenli kardeşlerinin her zaman yanında duran Elbistan halkının desteklerini bekliyoruz. 

Yemen halkına destek olmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden YEMEN yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına veya Elbistan Temsilciliğimize gelerek yardım edebilirler” ifadelerini kullandı.

 

 


Anahtar Kelimeler: