banner136
banner138

Hurda dikiş makinesi ile başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor
banner143

Şimdiye kadar Mikrokredi Elbistan Şubesi’nden farklı miktarlarda 24 bin 100 lira kredi kullanarak işini büyüten Ümmühani Ceviz, işyerinde 2 kişiyi de istihdam ediyor. Mikrokredi sayesinde hayatının değiştiğini anlatan Ceviz, “5 liraya hurdacıdan aldığım dikiş makinesi, 12 yıl içerisinde böyle güzel bir ekmek kapısına dönüştü” dedi.

42 yaşındaki evli ve 3 çocuk annesi Ümmühani Ceviz, 12 yıl önce mikrokredi ile tanıştı. Küçüklükten beri merakı olan terziliği, ekmek kapısı haline getirmek isteyen Ceviz, Mikrokredi Elbistan Şubesi’nden 750 TL kredi aldı. Ceviz, bu paranın 5 lirası ile seyyar tezgahta satılan hurda bir dikiş makinesi satın aldı. Dikiş makinesini tamir ettiren Ceviz, kolları sıvadı. İlk etapta çeyiz eşyası, nevresim gibi ürünleri satarak iş hayatına atılan Ceviz, aldığı kredinin taksitlerini de aksatmadı. İlk başta yaşadığı zorluklar karşısında yılmadan yoluna devam eden Ümmühani Ceviz, 12 yılın sonunda Mikrokredi Elbistan Şubesi’nden toplam 24 bin 100 TL kredi kullandı. Ceviz’in, iş hayatındaki başarısı, 12 yılın sonunda içinde yorgan dikme makinesi gibi birçok yeniliğin de olduğu 300 metrekarelik bir dükkana dönüştü. Paşalık Caddesi’nde kiraladığı dükkanda, 2 çalışanı ile birlikte yorgan, nevresim, perde ve çeyiz eşyası yapan Ceviz, bulunduğu noktaya ulaşacağını hayal bile edemediğini söyledi.

İlk başta kendisine ‘Yapamazsın’ diyenlerin olduğunu hatırlatan Ümmühani Ceviz, bu şekildeki söylemlere kulak tıkadığını belirterek, “İyi ki de bana onu diyenlere kulak asmadım. Yılmadan, yorulmadan çalışarak bugünlere geldim. Çok şükür, şuanda kiraladığım 300 metrekarelik dükkanda iş yapıyorum. Bugünlere ulaşmamda vesile olan ve katkı sunan Mikrokredi Elbistan Şubesi yetkililerine ve personellerine de teşekkür ediyorum” dedi. 
Anahtar Kelimeler:

banner116