banner136

Güvenç: “Elbistan’ın sorununu çözecek adam Mehmet Gürbüz’dür”
banner143

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, seçim çalışmaları kapsamında Elbistan’ı ziyaret etti. Elbistan programına, partisinin seçim irtibat ofisini ziyaret ederek başlayan Güvenç, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz tarafından karşılandı.

Burada bir değerlendirme yapan Güvenç, şunları söyledi:

“Zor bir mücadeleyi birlikte yürütüyoruz.  Her konuşmamda söylüyorum. Allah, Devlet Bahçeli ile Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun. Türkiye’nin nasıl badireler içerisinde olduğunu görerek bizleri bir araya getirdiler. Şüphe yok ki Devlet Bahçeli’nin beka sorunu varken 3-5 belediyeyi düşünecek halde değiliz demesini tarih not etmiştir. Bugün bu anlayışla Elbistan’da Afşin’de Kahramanmaraş’ta ülkemiz in hemen her yerinde aynı mücadeleyi yürütüyoruz. Çünkü çok açık bir şekilde tehdit altındayız. Elimizdeki tek koz safları birleştirmekti, elimizdeki tek koz bir araya gelmekti. Elimizdeki tek koz bir kere daha sandığa bunları gömmektir. Bu beraberlikten rahmet olacaktır, bereket olacaktır ve zafer çıkacaktır. Burada samimi olmak lazım. Bu mesele, Elbistan meselesi değildir, bu mesele Mehmet Gürbüz meselesi değildir, bu mesele Mahir Ünal meselesi değildir, Tayyip Erdoğan meselesi de değildir, Devlet Bahçeli meselesi de değildir. Bu mesele ülke meselesidir. Önemli olan 31 Mart’ın akşamında sen mi sevineceksin, yerli ve milli olanlar mı sevinecek. Yoksa Allah muhafaza Kandil’de mi, Londra mı zafer çığlığı atılacak? Ya da mazlumlar, garipler, bizim insanımız mı sevinecek.”

‘Bu millet Ali Öztunç’a oy vermez’ diyen TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’ün de ilçeye çok büyük hizmetler yapacağını dile getirdi.

Güvenç, “Hizmete de gelince burada yaşıyorsun, çocukların burada yaşayacak. Bu şehir seni çok ilgilendiriyor. Mehmet Gürbüz gibi bu şehrin yetiştirdiği, gerçek anlamda iyi yetişmiş bir adam, tevazu sahibi, memleket sevdalı bir kardeşimiz önümüze konulmuş. İnşallah Büyükşehirde Hayrettin Güngör ile birlikte çok büyük bir hizmet yapacak. Başka bir alternatif yok. Bu millet Ali Öztunç’a oy vermez söyleyeyim size. Bu millet Hayrettin Güngör’e oy verir. O zaman Hayrettin Güngör ile birlikte çalışılıp güzel bir memleket evladını seçeceksin ki gitsin derdini anlatsın destek alsın. Hala parke taşı ihtiyacı var mı benim köyümün? Var. Hala içme suyu sorunu var mı? Var. Hala yol sorunu var mı? Var. Yani ben önce buna bakarım. Bunu da çözecek adam Mehmet Gürbüz’dür. Hem Ankara’daki ilişkiler, hem büyükşehir muhabbeti hem yetişmiş bir insan olması vesilesi ile açık ara bu hizmeti tevdi etmek lazım. Emaneti ehline tevdi etmek lazım” şeklinde konuştu.

HDP’nin Elbistan’da İYİ Parti adayını destekleyeceğini savunan Güvenç, kirli bir ittifakla karşı karşıya olduklarını kaydederek, “Ben meselelere hep şahsi değil, memleket meselesi olarak bakıyorum. Eğer ben şuna kızıyorum, ben şunla kavgalıyım noktasına gidersek memleketi kaybederiz. Onun için sizlerden istirhamım aşkla, şevkle, sağlam bir kalple Cumhur İttifakımızın adayının çalışmasını yapalım, hiçbir yerde olmasını istemediğimiz kazanın burada da olmasını önlemeye çalışalım. Takdir Allah’ındır, takdir milletindir. Sen safını doğru belirleyeceksin, doğru yerde doğru zamanda duracaksın elinden geleni yapacaksın. İnşallah 31 Mart akşamı bu şer ittifakını püskürteceğimize yürekten inanıyorum. Millet bu numarayı yemeyecek. HDP, Elbistan’da İYİ Partiyi destekleyecek, Büyükşehirde CHP’yi destekleyecek. Burada ayrı bir hikaye anlatacaklar millete, Kahramanmaraş’ta ayrı bir hikaye anlatacaklar, Pazarcık’ta CHP desteklenecek HDP tarafından. Böyle bir kirli ittifaka karşı kalbinizi sağlam tutun. Biz doğru yerde ve doğru zamandayız” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç ise, seçimlerden Cumhur İttifakı’nın zaferle çıkacağını söyledi.

 Güvenç, daha sonra kırsal mahallelerdeki seçim çalışmalarına katıldı.  
Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116