banner136

Gürbüz’den Dünya Sigarayı Bırakma Günü mesajı
banner143
banner43

Mesajında insan sağlığını tehdit eden en önemli ve en etkili faktörlerden birinin sigara olduğunu vurgulayan Gürbüz, “Sigara maalesef ki halkımız arasında geçmişten bugüne gelen ciddi bir bağımlılık hastalığıdır” ifadelerini kullandı.

Bu bağımlılığın sağlığı ciddi oranda etkilerken, aslında bireylerin ekonomisine de zarar verdiğini söyleyen Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, vatandaşlara bu hususta devletin sunduğu imkânları gönül rahatlığıyla kullanabileceklerini belirterek, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘ALO 171 Sigara Bırakma Hattını’ tavsiye etti.

Gelişen teknoloji ile birlikte tütün ve tütün ürünlerine alternatif materyaller üretildiğinin de altını çizen Gürbüz, “Tütün ve tütün ürünleri şekil değiştirse de içerik aynı olduğu sürece zararlıdır. Kıymetli vatandaşlarımızın önce sağlık bilinci ile hareket etmesini temenni ediyorum” dedi.

Özellikle ebeveynlerin tütün ve tütün ürünleri konusunda çocukların yanında daha hassas davranmaları gerektiğini ifade eden Gürbüz, “Yetişkin bireyler, akıl ve mantık iradesi sahip, bilinçli insanlar olarak, kendi tercihleri doğrultusunda sigara kullanabiliyorlar. Kendilerine verdikleri zararın yanı sıra henüz iradesine sahip olamayan çocuklarımızı da göz ardı etmemek lazım. Onların sağlığını da göz önüne alarak, bu ürünleri örnek teşkil eden konuma getirmemek gerekiyor. Unutmayalım ki, sağlık her şeyden önce gelir” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler:

banner116