banner136

Gürbüz, hizmet sevdası için koltuk yakıp bahar temizliği yaptı
banner143

Gürbüz, belediye personelleri ile birlikte meydanda süpürgelerle bahar temizliği de yaparak, “Elbistan’da yeni bir sayfa açmak için bu bahar temizliğini yapıyoruz” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, seçimin ertesi sabahında seçim bürosunda vatandaşlarla bir araya geldi. Tebrikleri kabul eden Gürbüz, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşırken 2 ayrı özel çalışmaya da imza attı.

Seçimden önceki açıklamalarında ‘bizimkisi koltuk değil hizmet sevdası’ söylemi ile hareket eden Başkan Gürbüz, bunun sözde kalmayacağını koltuk yakarak gösterdi. Özel olarak temin edilen koltuk, çok sayıda vatandaşın katılımı ile yakıldı. Burada kısa bir değerlendirme yapan Başkan Gürbüz, “Sembolik olarak da koltuk yakarak, “Burası makam, mevki yeri değil; burası hizmet yeri” diyoruz ifadesini kullandı. Bütün mücadelemiz Elbistan için olacak. Elbistan’ı kalkındırmak ve sorunlarını çözmek istiyoruz” dedi.

Eline aldığı süpürge ile belediye çalışanları eşliğinde caddede temizlik yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Allah’a şükürler olsun ki; Allah bizim yüzümüz ak etti, dik etti. Vatandaş, bize vermesi gereken desteği verdi. Artık sıra bizde. Bizim de boynumuzu büküp mütevazı bir şekilde onlara hizmet etmemiz gerekiyor. Bu zaferi inşallah bereketli hizmetlerle, güzel işlerle süsleyeceğiz. Elbistan’da bahar temizliği başlatacağız. Bahar temizliğini yaparak da, artık aramıza kimse girmesin, bütün kirler, paslar, Allah’a hamdolsun biz söylemedik ama söyleyenlerin de kem sözlerini yıkayalım temizleyelim diyoruz. Elbistan’a gerçekten bahar geldi. Elbistan’ı baştan aşağı temizlemek istiyoruz. Elbistan’da yeni bir sayfa açmak için bu bahar temizliğini yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Seçim zaferinin, cumhurun olduğunu yineleyen Gürbüz, şöyle konuştu:

“Artık Elbistan’dan kimse göçmek zorunda kalmayacak. Hiç kimseye kötü söz söylenmeyecek. Elbistan’a gelmek isteyen herkesin yeri hazır. Başımızın üstünde yeri var. Bize oy versin vermesin bütün vatandaşlarımıza hizmet etmek için geldik. Bu zafer, cumhurun. Allah’a hamdolsun kimsenin burnu kanamadan bir seçim geçirdik. Ankara’nın gözü Elbistan’daydı. Çünkü birileri, Elbistan’dan başka yerlere mesaj vereceklerdi. Elbistan, buradan Cumhurbaşkanımıza, Devlet Bahçeli’ye, ‘Biz, sizin yanınızda çok güçlü bir şekilde duruyoruz’ mesajı verdi. Bugün bize tevazu yakışır. Hiç kimseyi geride bırakmayacağız. Kimse bizden incinmesin istiyoruz. İstemeden kırdığımız kardeşlerimiz haklarını helal etsinler.”

Halkla iç içe bir belediye başkanlığı yapacağını vurgulayan Başkan Gürbüz, “Bundan sonra Elbistan’a herkes, belediye değil belediye başkanının her zaman yanlarında ve ulaşılabilir olduğunu görecek. Asla araya birini koymayacaksınız. Allah’ın izniyle görevi devraldığımızda personellerimiz her vatandaşımızı güler yüzle karşılayacak. Çalışan, üreten herkesin başımın üstünde yeri var. Allah’a hamdolsun ciddi bir oy aldık. Bu teveccühe layık olmamız lazım. En ücra kırsaldaki kardeşim belediyeye geldiğimde işlerim çözülür diyebilmeli ve buna inanmalı. Biz, doğruluktan, güzel ahlaktan ve helal lokmadan ayrılmayacağız” ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116