banner136

Gürbüz: “Elbistan’ın güneş enerjisi potansiyelini değerlendireceğiz”
banner143

Elbistan’ın güneşlenme oranı bakımından Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden biri olduğunun altını çizen Gürbüz, “Özelliklerin değerlendirilmesi ve yatırımların engellenmesi gibi faktörlerin ortadan kaldırarak ilçemizin bu alanda da ön plana çıkması için mücadele edeceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, yapılacak planlama ile bölgeye değer katmak için proje üreteceklerini vurgulayarak, “Güneş enerjisi santrallerinin; fiyat avantajının olması, sürdürülebilir enerji kaynağı olması, sınırsız, temiz ve depolanmasının kolay olması, bakım maliyetlerinin az olması ve doğal kaynaklardan elde edilen gelirin artmasına olanak sağlaması gibi faktörler göz önünde bulundurularak yatırımların yapılması için çalışmalar başlatacağız. TR 63 Bölgesinde güneş enerjisi santralleri yardımıyla yıllık 6 MW’lık güç elde edilmektedir. 2023 hedefleri arasında bölgedeki üretimin 3000 MW’ a yani 500 katına çıkarılması planlanıyor. Yapılacak olan planlamalar neticesinde bölgemize değer katacak olan projeler geliştireceğiz” şeklinde konuştu.

Elbistan’ın refah seviyesi yükseltmek ve kalkınma için uzun süredir araştırma çalışmaları yaptığını belirten Gürbüz, hayatın her alanında hizmet edeceklerini de sözlerine ekledi.

 

 


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116