banner136

Gürbüz: “Elbistan, devletiyle, milletiyle, belediyesi ile bütünleşiyor”

Gürbüz, Elbistan Belediyesi’nin hiç kimseyi ötelemeden eşit hizmet vereceğinin de altını çizerek, “Kırsal ve kent merkezi diye ayırmadan Elbistan’ın tüm coğrafyasına eşit bir şekilde hizmeti taşıyacağız ve götüreceğiz” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, vatandaşların talepleri ve oy oranlarına yönelik olarak sürekli anket yaptırdıklarını hatırlattı. ‘Dünden bugüne daha güçlü olduklarını dile getiren Gürbüz, şunları söyledi:

“Hükümetimiz, Elbistan’da eksik olanları tamam etmek için bir seferberlik başlattı. Büyükşehir Belediyemiz geçmiş yıllarda maalesef Elbistan Belediyesi ile bütünleşemedi. Ama artık biz hükümetle Elbistan Belediyesi’nin birleşmesinde neler olacağını görüyoruz. Türkiye Belediye Birliği’nden bir araç, Elbistan Belediyemize hibe edildi. Bu, yakın zamandaki ikinci araç oldu. 3.araç da geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile görüşme halindeyiz. Oradan da yine araçlar alacağız. Çevre temizliği ile ilgili bir takım destekleri olacak. Artık belki sokakta çöp konteynırlarını görmeyeceğiz; yerin altına alındığını göreceğiz. Elbistan, artık yeni bir sayfa açıyor. Elbistan, devletiyle, milletiyle, belediyesi ile bütünleşiyor. Bunun en güzel örneğini Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Tıraş Bey döneminde de görüyoruz ve yaşıyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızla görüştüğümüzde, onları dinlediğimizde ve onlara projelerimizi anlattığımızda büyük bir heyecan görüyoruz. İnsanlarımızda umut var. Geleceğe güvenle bakıyorlar.  Sürekli anketler yaptırıyoruz. Vatandaşlarımızın beklentileri neler, ihmal edilmiş hangi işleri öncelememiz gerekiyor bunları ortaya çıkarıyoruz. Oylarımızı ölçüyoruz. Biz, dünden bugüne daha güçlüyüz.”

‘Devletiyle, hükümetiyle, vatandaşı ile büyükşehir ile bütünleşmiş bir Cumhur İttifakı, Elbistan’ı ayağa kaldıracak’ diyerek açıklamalarına devam eden Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, “Sanayisi, tüccarı, zanaatkarı, sanatçısı, toplumun tüm kesimleri Elbistan’ın bundan sonra daha iyi hizmet alacağını ifade ediyoruz. Biz, ulaşılabilir bir belediye olacağız. Bizim için hiç kimse öteki olmayacak. Bundan sonra vatandaşımızın bize sorun iletmesine bile gerek kalmayacak. Kırsal ve kent merkezi diye ayırmadan Elbistan’ın tüm coğrafyasına eşit bir şekilde hizmeti taşıyacağız ve götüreceğiz. Yolların yapılması, çevre temizliğine daha fazla özen gösterilmesi ve hava kirliliği noktasında talepler ve öneriler alıyoruz. Her şeyden önce Elbistanlı hayallerine ortak olacak bir belediye ve başkanı istiyor. Biz de bunu taahhüt ediyoruz. Elbistan Belediyesi bundan sonra kalkınmanın lokomotifi olacak” şeklinde konuştu.

 

banner141

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119