Gürbüz, doğa dostu belediye başkanı olma sözü verdi

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'nın (TEMA) iklim dostu, yaşanabilir ve sağlıklı kentler için yerel yönetimlere önerdiği adımları içeren ‘Doğa Dostu Belediye Başkanı’ taahhütnamesini imzaladı. Elbistan’da çevre ve doğa konusundaki hassasiyetlerini en üst seviyede tutacaklarını belirten Gürbüz, “Elbistan’ımız için planladığımız yeni yeşil kuşak ve diğer park çalışmalarımızla da bu hassasiyetimizin ön planda olduğunu gösterdik” şeklinde konuştu.

Gürbüz, “Şehrimizin, toprağını, ormanını, yeşil alanlarını, suyunu, iklimini ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getireceğimizi, attığımız bu imza ile taahhüt ettik. Ormanlarımızı korumak ve yeni yeşil alanlar kurmak birinci görevimiz olacaktır” dedi.

TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç ise, “İmzaladığımız bu taahhütname, sürdürülebilir hayat ilkesi çerçevesinde iklim ve çevre dostu, yaşanabilir ve sağlıklı kentler için yerel yönetimlerin atabileceği adımları barındırıyor. TEMA Vakfı, iklim değişikliğini dert eden, temiz hava seven, suyun değerini bilen, toprak hayattır diyen doğa dostu belediye başkan adaylarının imzalaması için bir taahhütname hazırladı. Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz Bey’le “Doğa Dostu Belediye Başkanı” taahhütnamesini imzaladık. Sayın Gürbüz'e doğa dostu belediye başkanı olma sözü verdiği için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Hasan Sungur ile Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç’ın da yer aldığı organizede Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’e ‘Ekosiyaset Belgesi’ takdim etti. 
Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119