banner136

Gürbüz: “Çevreyle ilgili tüm tedbirleri alacağız”
Balik Dunyasi Reklam
banner43

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler kapsamında çalışmalarına esnaf ve vatandaş buluşmaları ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerle devam eden Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

Hamza Akbaş Caddesi’nde esnaflarla görüş alışverişinde bulunan Başkan Adayı Gürbüz, ilçenin yatırım ve ekonomik potansiyeline dikkat çekti.

Elbistan’ın yatırım için çok uygun bir bölge olduğunu ve bu potansiyelin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, vatandaşın istek ve talepleriyle ilgili de şunları söyledi:

“Kıymetli vatandaşlarımızla gün içerisinde sık sık bir araya geliyor, onların varsa şikâyetleri ve değerlendirmelerini dikkate alarak, sohbet ediyoruz. Gönülden hizmet etme hedefi ile çıktığımız bu yolda öncelikle ’Kalkınma ve refahı bölgesel düzeye yaymak’ için her türlü program ve projeler üretmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımızın fikir ve düşüncelerine önem vererek, öncelikle var olan sistemdeki açık ve eksiklikleri tamamlayacağız.”

Vatandaşın çevre temizliği ile ilgilide beklentilerine cevap veren Başkan Adayı Gürbüz “Hava kirliliği bakımından Türkiye’de 13. sırada olan şehrimizde hava kirliliğinin önlenebilmesi için gerekli tüm tedbirleri alarak, vatandaşımızla bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz. Öte yandan su kirliliğinin önlenebilmesi için sanayi kuruluşlarının tetkiklerini yapılmasını sağlayacağız. Türkiye’nin 4. büyük ovası olan Elbistan ovamızda toprak kirliliğinin önlenebilmesi için de vatandaşımızla yine bilgilendirme toplantıları düzenleyerek, yapay gübre ve tarım ilaçlarının kullanılmasında yanlış uygulamalara karşı önlemler alınmasını sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz’ün bir sonraki ziyaret noktası ise Elazığlılar Derneği oldu. Dernek üyeleri tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Gürbüz, samimi yaklaşımları ve misafirperver tutumlarından dolayı dernek üyelerine teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler: