banner136
banner138

Gece yürüyüşleri ve propagandalar ile ilgili önemli karar
banner145
banner143
 

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, 2.’si gerçekleştirilen seçim güvenliği toplantısında, siyasi parti temsilcilerinden yürüyüş ve gösteri gibi seçim propagandalarının hava karardıktan sonra yapılmaması kuralına riayet etmelerini istedi.

Kaymakam Demir, seçimlerin huzur ve refah içerisinde geçmesi ve oluşabilecek güvenlik zafiyetinin önüne geçilmesi için bu konuda hassasiyet gösterilmesini istediklerini belirtti.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında ilçe seçim güvenliği toplantısının ikincisi Elbistan Kaymakamı Özkan Demir başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, Emniyet Müdürü Hakan Aşık, siyasi parti başkanları ve bazı kamu kurumu idarecileri katıldı.

Kaymakam Özkan Demir, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, seçimin huzur ve refah içinde geçmesi için 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü kanunu ile Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki kanun çerçevesinde hareket edilerek, özellikle hava karardıktan sonra yürüyüş ve gösteri gibi propagandaların yapılmaması ve gerekli duyarlılığın gösterilerek herhangi bir güvenlik zafiyetine mahal verilmemesi hususunu ifade etti. 


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116