Eski belediye başkanı son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir tedavi gördüğü kalp rahatsızlığı nedeniyle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Araştırma Hastanesi’nde anjiyo yapılan Özen’in tedavisi, 2 haftadır özel bir hastanede sürüyordu. Özen, önceki gün akşam saatlerinde burada yapılan anjiyo sonrasında yaşamını yitirdi. 1989-1999 yılları arasında 2 dönem belediye başkanlığı yapan Osman Özen için ilk olarak belediye hizmet binası önünde tören düzenlendi. 10 yıl başkanlık yaptığı Ekinözü Belediyesi’nin önündeki törene ve cenaze namazına Ekinözü Kaymakamı Fatih Sayar, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kuzey İlçeler Daire Başkanı Ali Mahzar Türk,  Cumhur İttifakı Ekinözü Belediye Başkan adayı Bilal Eker, CHP İl Başkanı Esat Şengül, Milet İttifakı Ekinözü Belediye Başkan adayı Fatih Vicdan, AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Mesut Çiçek, Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Ekinözü’nün bir değerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Başkan Çeleğen, “Osman ağabeyimiz, Ekinözü’ne ve yaşadığı kentin insanlarına hizmet etmekten kendini geri tutmadı. Adam gibi yaşadı ve adam gibi de bir isim bıraktı.  Ekinözü onu unutmaz.  Osman ağabeyde öyle bir büyük hoşgörü vardı. Osman ağabeyimizi, gösterdiği sevgi ve saygıdan dolayı unutmayız. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.

Özen’in cenazesi, Merkez Cami’inde kılınan namazın ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.
Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119