banner136

Engelleri, kursla aşıyorlar
Balik Dunyasi Reklam
banner43

Engelli vatandaşların meslek edinmeleri ve aile ekonomilerine katkı sağlamaları için hazırlanan kurs, Elbistan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Elbistan Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde saçılan makrame örgü yapma kursu, devam ediyor. 3 aylık kurs boyunca katılımcılara İŞKUR tarafından günlük 30 TL cep harçlığı verilecek. Kursa katılan 15 kursiyer, bu süre zarfında hem meslek öğrenecek hem de aile ekonomilerine katkı sunacak.

Elbistan Gençlik Merkezi’nde devam eden makrome örgü yapma kursuna katılan kursiyerler, kendilerine bu imkanın tanınmasında katkı sunanlara teşekkür ettiler.

Kursun paydaşları olan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi sayesinde meslek sahibi olacaklarını hatırlatan kursiyerler, “Bu kursta 3 ay boyunca el emeği göz nuru gerektiren bir makrame eğitimi alacağız. Kurs açılalı 1 hafta oldu ama kurs eğiticilerimizin desteği ile birbirinden güzel şeyler yapmaya başladık. İnşallah, önümüzdeki günlerde de daha iyilerini ve güzellerini yapacağız” diye konuştular.


Anahtar Kelimeler: