banner136
banner138

EMYO’nun yeni müdürü Muharrem Eren oldu
banner145
banner143

Müdürlük görevini devralan Eren, “20 yıldır değişik kademelerinde görev yaptığım bu kurumda; kazandığım bilgi ve yaşadığım tecrübeleri kullanarak, aldığım bayrağı daha üst seviyelere taşıyacağım” dedi.

İlk olarak İnönü Üniversitesi’ne bağlı olarak açılan daha sonra da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) bağlanan Elbistan Meslek Yüksekokulu (EMYO), geçtiğimiz yıl kurulan Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ediyor. EMYO’nun Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi bünyesine geçmesinin ardından da yönetim kadrosunda bayrak değişimi yaşandı. EMYO’nun idaresinde yaklaşık 20 yıldır değişik kademelerde görev yapan ve okulun başarısında büyük katkı sunan Öğretim görevlisi Muharrem Eren, müdürlük görevine atandı. Eren, görevini, Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Küsek’ten devraldı. Eren, Yüksekokul Sekteteri H. Mehmet Aksoy’la birlikte bayrağı devreden Küsek’e, bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Elbistan Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Muharrem Eren, yaptığı değerlendirmede, Elbistan MYO’nun özellikle; 2009-2019 yıları arasında, büyük değişmeler ve gelişmelere uğradığını dile getirdi.

Eren, şunları söyledi:

“Kampüste peyzaj ve ağaçlandırma, eğitim binası iyileştirme, sınıf ve laboratuar donanımları zenginleştirme ve öğretim görevlisi temini çalışmaları sayesinde tercih edilen bir MYO olmuştur. Bu bağlamda; Elbistan’da ÖSYM KPSS ve Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları yapılmaya başlamıştır. Bu gelişmelerde büyük emeği olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal’a, KSÜ Yönetimi’ne, Elbistan MYO akademik ve idari personeline şükranlarımı sunuyorum. Elbistan MYO Müdürlüğü’ne atanmamdan dolayı Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sami Özgül’e teşekkür ediyorum. 20 yıldır değişik kademelerinde görev yaptığım bu kurumda; kazandığım bilgi ve yaşadığım tecrübeleri kullanarak, aldığım bayrağı daha üst seviyelere taşıyacağım.”

 

Öğretim Görevlisi Muharrem Eren kimdir?

 

Öğr. Gör. Muharrem Eren:1970 Afşin doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Alemdar ve Çoğulhan’da, liseyi Elbistan Endüstri Meslek Lisesi’nde ve yükseköğrenimini; Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde okudu. MEB’e bağlı Bolu-Erzurum-Kahramanmaraş Endüstri Meslek Liseleri’nde  “Teknik Öğretmen” olarak çalıştı. 1999 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Elbistan MYO’ya öğretim görevlisi oldu. Burada; Teknik Programlar (2007-2011) ve İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkanlığı (2009-2011), Müdür Yardımcılığı (2011-2014), “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri” nde KSÜ tanıtım görevlisi olarak bulundu (İstanbul-2013),  Müdür Vekili ve KSÜ Senato Üyeliği (2014-2015) ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde yaptı (2015-2019).

Elbistan MYO “Peyzaj ve Çevre Düzenleme Komisyon Başkanlığı” görevinde iken okulun fiziki bakımdan gelişimine büyük katkı sağladı. Elbistan MYO “AR-GE Komisyon Başkanlığı” görevinde;  KSÜ-TİBİTAK-KTSO işbirliği ile düzenlenen AR-GE Proje Pazarı yarışmalarına öğrencileriyle katıldı (2012-2014). Bu yarışmalarda; "Yapıların Bilyeli, Pistonlu ve Yaylı Sistemle Depreme Dayanıklılığının Arttırılması“, "Bozuk Floresan Lambalarının Tekrar Kullanılabilmesi“ ve "Su Sayaçlarında Tonaj Kaçağının Önlenmesi“ adlı projeleri ile dereceler kazandı. Afyon Kocatepe Üniversitesi, Sinanpaşa MYO II. Ulusal Meslek Yüksekokulları Kongresi’ne öğrencileriyle katıldı(2014).  Kongrede; “Yeni Bir Meslek Yüksekokulu Modeli”, “Meslek Yüksekokulları ile Sanayi İşbirliği” ve “Meslek Yüksekokullarında Projeli Eğitim” adlı bildirileri sundu. Bu çalışmalarıyla hem Elbistan MYO’nun tanıtımına, hem de öğrencilerin öz güven kazanmalarına katkı sağladı.

ÖSYM İlçe Sınav Uygulama Görevlisi (2013- ), KSÜ Fen Bilimleri Makine Mühendisliği’nde yüksek  (2014- ) ve AÖF İlçe Sınav Koordinatör Yardımcılığı (2014- ) görevlerini yapmaktadır. Evli, iki çocuk babasıdır.
Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116