banner136

Elbistan’ın incisi göz kamaştırıyor

Kaynamanın oldukça yüksek olduğu göl alanında biriken suyun, uzun süre aradan sonra bentten taşarak şelale oluşturması da görenleri sevindirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bu temizlik çalışmalarından dolayı Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş’a teşekkür ederken, Başkan Vekili Tıraş ise, “Pınarbaşı’mızı hak ettiği güzelliğine kavuşturmak için durmadan devam edeceğiz” diye konuştu.

Elbistan Belediyesi, Ceyhan Nehri’nin kaynak noktası olan Pınarbaşı’nda Elbistan Belediyesi’nin başlattığı temizlik çalışmaları devam ediyor. Bent kapaklarının açıldığı günden bugüne kadar, gölet tabanından binlerce kamyon mil ve kum çıkarıldı. Gölet tabanı, tertemiz bir hale gelirken, EÜAŞ’a ait beton yapılar da yıkıldı. Mil temizliğinin büyük ölçüde tamamlanmasının ardından da kapaklar tekrar kapatıldı. Kaynama debisinin oldukça yüksek olduğu Pınarbaşı gölet alanı, 72 saatte tamamen dolarak bendin üzerinden taşmaya başladı. Göl alanında biriken su, ince temizlik çalışmaları için yeniden tahliye edilecek. Elbistan Belediyesi ve DSİ ekipleri, göl kıyısı ile bendin altında kalan bölgelerde akıntı ile sürüklenen mili temizlerken bir yandan da kıyıdaki peyzaj ve diğer çalışmaların bitirilmesi için de ekipler yoğun uğraş veriyor.

Pınarbaşı’nın göz kamaştıran son halini yerinde gören ve çalışmaları inceleyen Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, “Hemşerilerimizden aldığımız emanetle, destekle ve cesaretle başlatmış olduğumuz Pınarbaşı mesire alanı temizliği devam etmektedir. Allah’ın da yardımı ile Cennet ırmağımız Ceyhan’ımız kısmen o kötü görüntüsünden arınmış bulunmakta. Şuanda gölden kaynayan su, bendi aşmış durumda. Hemşerilerimiz bu görüntüyü uzun süredir bekliyordu. Pınarbaşı’mız şuan pırıl pırıl. İnşallah çalışmalarımız bitmeyecek ve devam edecek. Cenab-ı Hak bize böyle hizmetleri nasip ettiği için ne kadar şükretsek az.  Bu süreçte bizlere destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da, sosyal medya hesabından Pınarbaşı’nın son halini gösteren fotoğrafları paylaşarak Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş’a teşekkür etti.

Ünal, şu ifadeleri kullandı:

“Dört cennet ırmağından biri olarak gösterilen Ceyhan Nehri’nin kaynağını tekrar eski haline kavuşturan Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş Bey’e teşekkür ederim.”
banner141

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119