banner136
banner138

Elbistan’da mehteran eşliğinde ‘Cumhur Yürüyüşü’ düzenlendi
banner143

Ellerindeki Türk bayrakları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı ‘Cumhur Yürüyüşü’ Cumhuriyet Meydanı'ndan başladı. AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, Cumhur İttifakı Ekinözü Belediye Başkan adayı Bilal Eker, MHP Nurhak İlçe Başkanı İbrahim Doğan ile çok sayıda AK Parti ve MHP’li vatandaşlardan oluşan kortej, Pınarbaşı Caddesi ve Dulkadiroğlu Caddesi'nden geçerek Şehit Piyade Er Rahmi Koldan Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş, buradaki seçim irtibat bürosunun önünde sona erdi. Burada toplanan partililer, meşaleler yakarak Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’e destek verdi.

Yürüyüş sonrasında değerlendirme yapan ilk isim MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç oldu. Kılıç, şunları söyledi:

“Bizim kimseyle hesabımız yok. Bizim hesabımız memlekete kastedenlerle. Bizim sevdamız, memleket sevdası taşıyanlarla. Bugün içinde bulunduğumuz günlerde milli ve manevi değerlerimize emperyalizmin odakları tarafından bir takım saldırıların olduğunu gördük. Bu hassasiyeti yüreklerinde hisseden herkese teşekkür ediyorum.”

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur ise, “Tek millet, tek devlet olduğumuzu bu meydanda gösteriyoruz. Birkaç gün önce ezanımıza, kutsalımızı ıslıklayarak yuhalayanlara karşı Elbistanlıların cevabı burada. PKK telsizlerinden AK Parti ve MHP’ye kaybettirmek için anons geçenlere, bizi bölmeye çalışanlara tekrar cevap veriyoruz. Bu ezanlar susmaz, bu bayrak inmez” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz de,  ‘Ezanımıza uzatılan eli Elbistan’dan susturacağız’ diye başladığı konuşmasında, “Millet ve memleket davası olunca Elbistan bir yumruk olur, uzanan tüm elleri kırar gereken cevabı da en yüksek dozda verir. Biz vatanımızı, milletimizi ve ezanımızı savunmak için sınırda nasıl canımızı feda ettiysek işte Elbistan meydanında haykırıyoruz. Bu dava kutlu bir davadır. Bu dava bizim davamız. Biz, asla bölücülüğe fırsat vermeyiz. Bizi bugün burada birleştiren siyasi partiler değil yerli ve milli duruşumuzdur. Biz sizi kutlu bir davaya ve milli bir duruşa davet ediyoruz. Taksim’de yürüyenlere Elbistan’dan cevap veriyoruz. Bir ve beraber olalım. Bayrağımıza, memleketimize sahip çıkalım. Bizim memleketimize göz dikenlere en güçlü şekilde bu topraklardan haykıralım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından mehter takımı gösteri sundu.
Anahtar Kelimeler:

banner116