Elbistan’da 11 kamu personeli KHK ile ihraç edildi
 Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Elbistan’da çeşitli kurumlarda görev yapan 11 personel kamudan ihraç edildi.

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin mili güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan 18 bin 632 kişi, başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarıldı. Kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın rütbe ve/veya memuriyetleri alınacak. Bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecek. Söz konusu kişiler, bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecek, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecek. Bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacak. İlgili kişilerin silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilecek. Bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından on beş gün içinde tahliye edilecek.

Elbistan’da Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak görev 1 kamu personeli, Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlarda görev yapan 5 kamu personeli, Elbistan Belediyesi’nde görevli 1 kamu personeli, Mili Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda görev yapan 3 öğretmen ve 1 de Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumda görev yapan olmak üzere toplam 11 kişi ihraç edildi.

İhraç edilen kişilerin kurumlarına göre dağılımları şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden 3, Yüksek Seçim Kurulu'ndan 1, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan 6, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'ndan 2, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 240, Türkiye Kalkınma Bankası'ndan 3, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu'ndan 2, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'ndan 1, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarından bin 52, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan 1, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 2, Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan 1, Türk Standartları Enstitüsü'nden 3, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'ndan 11, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nden 5, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 10, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden 7, İller Bankası A.Ş'den 3, Dışişleri Bakanlığı'ndan 38, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 7, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden 1, Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü'nden 5, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarından 7, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 21, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden 4, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden 1, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan 10, İçişleri Bakanlığı'ndan 31, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 8 bin 998, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 649, Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan 192, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nden 49, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'ndan 1, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden 3, Kalkınma Bakanlığı'ndan 2, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 9, Maliye Bakanlığı'ndan 9, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden 1, Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan 6, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'ndan 1, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 658, Genelkurmay Başkanlığı'ndan 10, Milli Savunma Bakanlığı'ndan 12, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 3 bin 77, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan bin 126, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan bin 949, Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı'ndan 1, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarından 6, Sağlık Bakanlığı ve ilgili kuruluşlardan 90, Karayolları Genel Müdürlüğü'nden 3, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden 4, Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden 41, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan 4, Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden 1, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarından 1, Yükseköğretim Kurumları'ndan 251 (199 akademik, 52 idari)."


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fantom 8 ay önce

Hayırlı olsun, siyasi Erkan a sıra ne zaman gelecek,hep ayak takımı gidiyor

Avatar
Mustafa 8 ay önce

İhraclara baktım. Bazı ihraclara sosyal medya ve kurum Kanaati demişler.

El insaf el vicdan diyorum !


Ne günah işlediniz de Allah size Kendisini,Kul Hakkını,Mahşer i,Cehennemi unutturdu.

Gariban Anadolu çocuklarının ekmekleriyle oynamak bu kadar kolay mı?

İnsanları bu kadar etiketlemek yaftalamak bu kadar kolay mı?

Kuran in dedigi gibi diyorum:
İçinizde hiç mi aklı başında kimse kalmadı?

Hz Ebubekir Hz Ayşe ye iftira atan münafıkın maaşıni odemeyecegine dair yemin edince Allah ayet indiriyor buna dair yemin etmeyin diye !

Zulmeden kadar zulme sessiz kalanlar da bunun hesabını ahirette veremeyecek !

Misafir Avatar
mustafa 8 ay önce @Mustafa

bunları yazarken bir de 15 temmuz gecesi masum insanların üzerine ateş eden, tank ı üzerine süren alçaklardan da bahsetmeyi unutmayın, Bu alçaklığa kim bulaşmışsa cezasını çekmeli,

Beğenmedim! (0)
Avatar
Kod 46 8 ay önce

Devletimiz gerekeni yaptı fetöculara

Avatar
aliveli 8 ay önce

15 temmuzda 250 şehidimizi hatırlayan yok. vay efendim devlet neden attı bunları masummuş. yok ya.

Avatar
samet 8 ay önce

İdari soruşturma, yargı kararı vesaire filan olmadan keyfi gerekçelerle yapılan bu ihraçlar hukuka aykırı. Adalet tecelli ettiğinde bu kişiler tazminatlarıyla işe dönecek. Tazminatlar vergi mükelleflerinin yani hepimizin cebinden çıkacak. Mağduriyetler hesaba katıldığında günün sonunda kimse kârlı çıkmayacak, hepimiz kaybedeceğiz, kaybediyoruz.

Avatar
ilyas 8 ay önce

Arkadas madem 15 temmuz daki şehitlerimizi bukadar önemsiyorlar, neden en baştakilere dokunmuyorlar da üç beş gariban diyorum onlara çünkü en tepedekiler serbest kalsın diye onlar ceza cekiyor , konuşşunlar onlarda artık. onları yargılayan hakimlerde takip edip araştırılsın...

banner124

banner116

banner119