banner136

Elbistan’a 2 uzman hekim, 1 eczacı ve 2 de diş hekimi atandı
banner17
banner43

Elbistan Devlet Hastanesi’ne atanan uzman hekimlerin branşı genel cerrahi ve göz hastalıkları oldu.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019 yılı ilk defa ve yeniden atama kurasıyla Elbistan Devlet Hastanesi ve Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin kadrosu uzman hekim ile diş hekimleriyle güçlendi. Geçtiğimiz günlerde B Grubu hastane statüsünden A-II Grubu hastane statüsüne yükselen Elbistan Devlet Hastanesi’nde eksikliği hissedilen branşlarda kadro tahsis edilmişti. Ayrıca, Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne de 2 diş hekimi kadrosu açılmıştı. Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapıldı.

Kura sonucunda Elbistan Devlet Hastanesi’ne göz hastalıkları uzmanı Nilay Kesici ve genel cerrah Ümit Çetinkaya atandı. Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne de diş tabibi Gizem Bozkurt ile Mihrican Karatoprak atandı. Kerem Gümüştekin de eczacı olarak Elbistan’da görev yapacak. Atanan uzman hekim ve diş hekimleri, önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek görevlerine başlayacak.

Elbistan Devlet Hastanesi’ne, 2019 yılı ilk ve yeniden atama kurası kapsamında 1 eczacı, 1 tabip, 1 acil tıp uzmanı, 1 anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, 1 çocuk cerrahı, 1 genel cerrah, 1 kardiyoloji uzmanı, 1 kulak-burun-boğaz uzmanı ve 1 de plastik ve estetik cerrah ataması için kadro açılmıştı.


Anahtar Kelimeler: