banner136

Elbistan Ülkü Ocakları, Çakıroğlu’nu dualarla yâd etti

Elbistan Ülkü Ocakları Başkanlığı, Ege Üniversitesi Kampüsünde 20 Şubat 2015 günü yaşanan olaylarda bıçaklanarak yaşamını yitiren Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Üniversite Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümünün 4. Yıldönümü dolayısıyla Ulu Cami’inde Yasin-i Şerif programı düzenledi. Yatsı namazı sonrasında düzenlenen anma etkinliğine, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Genç, partililer ve milliyetçi-ülkücü camia ile vatandaşlar katıldı. Programda başta Çakıroğlu olmak üzere tüm şehitler için dualar edildi.

Program sonrasında açıklama yapan Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Genç, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun davası uğruna şehit edildiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Bugün 4 yıl önce sonsuzluğa uğurlamış olduğumuz ülkü kervanının son şehidi olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizi dualarla yâd etmek için bir araya geldik. Şehidimiz 24 yıllık kısacık ömrünü canından aziz bildiği vatanı, milleti ve davası için mücadele ederek geçirmiştir. Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu, davası uğruna vermiş olduğu bu mücadele neticesinde tarih okurken tarih yazmış ve destanlara sığmayacak kadar şerefli bir ömrü davasına vakfetmiştir. Şehidimizin üstlenmiş olduğu bu dava uğrunda mücadele eden milyonlarca insan olduğu müddetçe davamız yaşayacaktır ve biz Ülkü Ocaklılar olduğu müddetçe bu dava ölümsüzdür. Bu fidanlar altı da üstü de ebediyen bizim olan toprakta olduğu sürece davamızdan bir adım geri durmayacağız. Ahde vefadan vazgeçmeyeceğiz. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

Program sonunda vatandaşlara ikramlarda bulundu.


Anahtar Kelimeler: